YENİDEN BAŞLAMAK

Yeni Gelenler Önce Burayı Okuyun

YENİDEN BAŞLAMAK

 

Siz maliyecileri bilir misiniz ? beterdir halleri. Peki Ya gümrükçüleri?. Gümrükçülerin hali maliyecilerin halinden de beterdir. PekiRekabetçileri ( rekabet kurulu ) onların hali kıyaktır.

Peki neden perişandır maliyecilerin ve gümrükçülerin halleri. Bilmeleri gereken bir sürü kanun, tebliğ, yönetmelik falan vardır. Bunlar onların umurunda bile değildir. Hepsini de bilirler. Onların hallerini vahim hale getirense sürekli değişen kanun ve yönetmelikler, yani yeni çıkan tebliğlerdir. Çıkar da çıkar. Sürekli işler değişir. Sürekli yenilik vardır.

  Oysa rekabet işi daha bellidir. Bir avukat ceza yasasını ezberlemiştir artık en ince bentlerine kadar bir gün gelir. 5237 sayılı yeni ceza kanunu çıkar. Düşünsenize ne sıkıntı. Kelimesine kadar bildiğiniz bir kanun yürürlükten kalkmış ve yepyeni bir kanun gelmiştir. İşin yoksa otur yeniden başla.

 Kelimenin tam anlamı ile budur yaşanan.

  YENİDEN BAŞLAMAK.

 Oysa değişimden önceki hal ne rahattır. Olan biten bellidir. Yapabildiğin kadar yapıyorsundur. Yeniliğe adapte olmak için emek ve zaman ayırman gerekmektedir. Bazıları savsaklar bazıları ise hiç durmadan yeniden başlarlar. Çalışırlar.

 İşte bunlar kazananlardır.

 

[Toplam:50    Ortalama:3.7/5]

Bu makale Bronze ve üzeri üyelerimize özel seçilmiş, cengaver, muazzam makalelerden biridir.

Beleş beleş nereye kadar, yol buraya kadar. Bundan sonra eşeklerle devam edicez

Yok ben eşeğe binmek istemiyorum dersen, özel üyelik seçeneklerimize bi göz at deriz

Giriş Yap Özel Üyelik

3 Comments

  1. enesmemis59 dedi ki:

    Joker bayramdan önce gold üye oldum hala makalelere ulasamiyorum

Bir cevap yazın

Single Sign On provided by vBSSO