Üniversitede Yeni İnsanlar ile Nasıl Tanışılır ?

İlişkiler Hakkında

Üniversitede Yeni İnsanlar ile Nasıl Tanışılır ?

Üniversite yeni bir hayattır. Yıllların güvenli ortamından çıkıp, hiç bilmediğiniz farklı kültürlerden oluşan insanların bir arada olduğu bir yere gidiyorsunuz. İlk olarak sınıfınızdaki insanlarla tanışmaya başlayacaksınız bu normal olanı ama şunu unutmayın.

Üniversite gerçekten karma bir yapıdır. Her türlü şehirden, her türlü kültürden, her türlü maddi durumdan insanlar bir araya toplanır. tabi özel üniversite değilse. Ki özel üniversitede okuyanların da hepsi zengin değildir bu da başka bir konu.

Ciddi derecede tesettürlü kızlara da rastlamak mümkündür, mini mini elbiseler ve göğüs dekolteleri ile seksi kızlara da. Kro tayfadan adam da vardır. Hafif efemine olanı da.

Ön yargılı olursan, kendine uyacak çok dar bir çevreye sıkışır kalırsın. Elbette her türden insanla anlaşmak mümkün değildir ama her şeye de takıntılı olursanız sıkıntı olur. Öncelikle rahat olun. yeni insanlar tanıyacağınız için keyifli ve mutlu olun.

okula biraz alıştıktan sonra Üniversitede yeni insanlarla tanışmak için joker olarak en temel 2 tavsiyem vardır.

1- Sosyal Kulüplere katılmak:

Dağcılık Kulübü, Tiyatro Kulübü, Kariyer Kulübü , dans vs. bu topluluklara her sene yeni gelen öğrencilerden katılımlar olur. topluğun tecrübeli eski erkekleri yeni gelen kızlara karşı daha ilgili ve yeni gelen erkeklere karşı biraz mesafeli olurlar. Bu hayatın doğasında var. Adam emek etmiş orda bir yer edinmiş. Yeni gelen taze cillop kıza daha çok ilgi gösterecek, sen de rakip olduğun için seni biraz dışlayacak bu normal.

Sen bunlara kafanı takmadan grubun içinde var olma çabasına devam edeceksin ki. O sabırın sonunda yeni gelen kızlara sıcak davranan o kıl heriflerden biri olabilesin 🙂

2- Okul Gezileri:

Genellikle vizelerden sonraya denk gelmek üzere yakın bölgelere günibirlik geziler düzenlenir. Bu gezilere katılmak sizin için faydalı olacaktır. Önce otobüste 2-3 saat , sonra gezi yerinde 4-5 saat ve dönüşte bir 2-3 saat daha. sadece kızlarla değil, mümkün olan en fazla sayıda insanla, selam sabah tanışma işine girmelisin. sadece kızlar yürürsen radara yakalanırsın.

Daha önce başka yazılarımda da belirtmiştim. İsim hafızası önemli. Gezide tanıştığın insanlın isimlerini unutma. 3-5 gün sonra okulda gördüğün zaman. ” aaa selam sen de xxx gezisindeydin değil mi?” demek ile ” aa selam Berna naber , gezide pek keyifliydin biraz sıkkın mısın?” gibi bir cümle kurmak arasında dağlar kadar fark vardır.

Üniversitede yeni insanlarla tanışmak için, zamanın boş olan kısımlarında yine üniversite içinde bir yerlerde geçirmek iyidir. eve gidip bilgisayar oynamak bir şey kazandırmaz. kantinde, bahçede şurda bura tanıdığın kişilerle sohbet halinde olmak o ortama gelecek yeni insanlarla da tanışma şansı sunacaktır sana.

Buradaki en büyük sıkıntılardan birisi para konusu olur genelde. zira dışarıda geçirilen zaman arttıkça, daha çok para harcama eğilimi içinde olur insan. bununla ilgili verebileceğim naçizane tavsiyem ise. devam zorunluğu şu bu gibi şartları bilmeden konuşuyorum.

Okula öğleden sonra gitmek üzerinedir. Yani insanlar genelde saat 12:30 dan sonra sosyalleşmeye başlarlar. Evde yemeği yedin çıktın 13:00 -14:00 gibi okulda oldun. ondan sonra öğleden sonra yapılacak etkinlik ve muhabbetlere katılma ihtimalin daha fazla olur. önceden bi organizasyon olmadıktan sonra sabah 10 da sinemaya , kafeye, bowlinge giden pek insan yoktur.

Bu ve benzeri organizasyonlar genellikle saat 15-16 civarı yapılmaya başlanır. öğrencinin prime time’ı diyebiliriz bu saatler için 🙂

O halde 

[Toplam:79    Ortalama:3.2/5]

Bu makale Bronze ve üzeri üyelerimize özel seçilmiş, cengaver, muazzam makalelerden biridir.

Beleş beleş nereye kadar, yol buraya kadar. Bundan sonra eşeklerle devam edicez

Yok ben eşeğe binmek istemiyorum dersen, özel üyelik seçeneklerimize bi göz at deriz

Giriş Yap Özel Üyelik

Bir cevap yazın

Single Sign On provided by vBSSO