Vajina – Vulva – Klitoris Nedir ?

Seks Meseleleri

Vajina – Vulva – Klitoris Nedir ?

Vajina kadın cinsel organının tamamına denir. Yani dışardan görünen kısmı ile birlikte içine girilen kısım dahil kadın cinsel organının geneline vajina denir.  Yöresel olarak çok değişik isimler verildiği de görülmüştür. Minik bebeler arasında ya da daha kibar söylenmek amacıyla kuku diyen de vardır. Ege yöresinde incir dendiği de görülmüştür.

şeftali denir mesela.

entarisi ala benziyor, şeftalisi bala benziyor deyu türkü bile yakılmış bu memlekette.

kısaca konumuz AM.

AMa biz daha tıbbi biçimde ele alıp vatandaşı da bilgilendirelim istedik.

 

VAJİNA NEDİR?

Kadın cinsel organı dedik ya. ahanda kadının içinde bu resimdeki gibi bir şeyler var.

İçeri giriyorsun sonrası yumurtlama kanallları falan. İşte her ay yumurtluyor bu kadınlar. Senin spermlerin o yumurtalarla buluşursa kadın hamile kalıyor yok yumurtalar bi bok spermle karşılaşmazsa. Kanamalı bir şekilde o vajinal kanaldan dışarı atılıyor. işte buna adet ya da regl diyoruz.

Yani hani vajina öyle sıradan bir şey değil. kibarlık olsun diye am demek yerine vajina diyeceksen de neyin ne olduğunu bil hacı abi

şimdi sen içeriyi göremiyorsun.  Diyelim ki hatun webcam’de donu indirdi sana gösteriyor. Neyi gösteriyor ? vajinayı mı ? Hayır abicim vajinayı değil.  Demin de dediğim gibi içerdeki tüm malzeme vajina. senin dışardan bakınca gördüğün ve tahrik olduğun kısma vulva deniyor.

VULVA NEDİR?

Ne dedik dışardan görünen kısım dedik değil mi? 4 ana bölümden oluşur ki anlayacağınız şekilde en basit olarak anlatmak isterim.

1- Büyük Dudaklar

2- Küçük Dudaklar

3- Klitoris

4- Delik 🙂

 

Büyük dudaklar genel olarak görünen hikaye. şöyle bir şeye benzemekte. Şişme kaydırak buna benzemiş.

Çaktın mı meseleyi. aha büyük dudaklar bu. bilimsel adı da Labia Majora.

Büyük dudakların içinde küçük dudaklar bulunur. Heh işte ona da tıbbı olarak labia minora denir.

çeşitlilikler gösterir. kararmasından ya da sarkmasından dolayı bazı kadınlar bununla ilgili tıbbi operasyon geçiriyorlar ki buna da labiaplasti denmekte.

gördüğünüz üzere sadece erkekler penis boyuna takmıyor kafayı kadınlarda vulva estetiği konusunda kaygılara sahip.

Büyük dudakların baskın olduğu vulva yapısına ecnebiler camel toe yani deve tırnağı derler. Bununla ilgili bi sürü foto vardır.

ahan da şöyle bir görüntüye deniyor. camel toe

geldik küçük dudaklara. onun da dediğimiz gibi bir sürü şekli var. nasıl ki insanların burnu farklı farklı bunun da şekli epey farklı olabiliyor.

buyrun şöyle

bakın mesela bununla ilgili silikon seks oyuncakları yapıyorlar. hatta bazı porno yıldızlarının vulva görüntüsünün kalıbını alıp bire bir aynısını üreten marka bile var. bu tarz osbir malzemelerinden biri ahanda bu.

 

adamlar yapıyor.

 

şimdi genel görüntüyü hallettikten sonra geriye kalan seks esnasında önemi haiz 2 meseleye. klitoris ve delik.

Delik, vajen girişi yani. kısaca penisin içeri sokulduğu yer. bununlar ilgili verilmesi gereken bir kaç küçük bilgiyi paylaşarak başlayalım.

genelde tecrübesi kişiler ilk giriş sırasında sıkıntı yaşarlar. Bunun sebebi insan evladının genel olarak simetri anlayışından kaynaklanır. Bu anlayış sebebi ile de genel olarak girilecek deliği görülen alanın ortasında olduğunu düşünürsün. Düşünmesine düşünürsün de fiiliyatta duvara toslarsın.  Alttaki resimi incelediğinde durumu daha iyi kavrayacaksın.

zihnin seni mavi okun olduğu bölgeye yönlendirir. Oysa esas kapı kırmızı okun olduğu anüse yakın bölgedir.

 

Bu bilgi ile birlikte bilmen gereken diğer bir bilgi ise. tahrik olan kadının vajinasının ıslandığı ve içeri girişe elverişli kaygan bir hale geldiğidir. Bu kadından kadına değişmekle birlikte genel olarak biraz oynaşmak ister. Yani birlikteliğe başlamadan önce kadının ıslanmış olduğunu kontrol etmekte fayda vardır.  Kimisi sadece öpüşerek sırılsıklam olur, kimisine 10 dakika ön sevişme yetmez.

Kimisi  A erkeğinin ” bu akşam seni bilmediğin diyarlara götürüp gezdircem” lafı ile tüm gün ıslak gezebilirken, B erkeğinin tüm çabalarına rağmen ıslanmayabilir.

bunlar teorik bilgilerle birlikte zaman içinde tecrübe kazanarak öğrenilecek detay hususlardır.

Gelelim zurnanın zırt dediği yere. nereymiş orası. hakkında pek çok muamma bulunan bir türlü ne olduğu tam olarak anlaşılamayan şey = Klitoris.

KLİTORİS NEDİR?

Bir karikatürle başlayım derim 🙂

Klitoris için kısaca kadının pipisi/penisi diyebiliriz. Evet yanlış duymadın sevgili dostum kadının pipisidir klitoris ve aynı bizim alet gibi ereksiyon olur.

En basit şekli ile anlatmaya çalışırsak anne karnında gelişmekte olan yaklaşık 8. haftada kalbi atmaya başlayan ceninin cinsiyetini öğrenmek için 16. haftayı falan beklemeniz gerekir. işte bu haftalar içinde o ceninin hem vajinası hem de penisi vardır diyebiliriz. zaman içinde cenin cinsiyetine karar verdiğinde birine yüklenir onu büyütür ve diğeri küçülür.

şöyle ki. cenin dişi olmaya karar verirse vulva yapısı gereği oluşması gereken küçük büyük dudaklar gelişir ve var olan pipi bu yapının üst kısmında bir nokta/düğme gibi kendine bir yer bulur. Tam tersi erkek olmaya karar verdiğini düşünelim. bizim pipi büyür onun altında kalan kısım ise testislere dönüşür. yani aslında testisleri içinde yumurtalar olan bir birine yapışmış büyük dudaklar olarak düşünebilirsiniz.

testislerin tam ortasındaki çizgi kapanmış vajinamızdır. Dikkat ederseniz testislerin dokusu aynı zamanda kadın vulva dokusuna benzemektedir.

işte bu teknik ve ufuk açıcı bilgilerden sonra dikkatini çekmek istediğim mesele şu!

senin için pipiciğin ne kadar önemliyse hanımlar için de o kadar önemli. Yani aman o yukarda duran minik parçadan bana ne diyip geçmeyeceksin o da onun için önemli zira.

aynı penisin ereksiyonu gibi.  o da kanla dolar , şişer vs tahrik olunca.

yani kadının orgazmına giden yolda çok fazla etkisi olur. kadın sünneti diye bir şey duydunuz mu? hah işte kadının klitorisine yapılan bir işkencedir bu. Kadının cinsellikten haz almasına dayanamayan toplumlarda görülür. Buradan anlıyoruz ki klitoris kadının cinsel hazzı konusunda ziyadesiyle ehemmiyetli bir mesele.

Şimdi erkeler arasında argo olarak sakso şeklinde tabir edilen kadının erkeğe yaptığı oral seks biçiminden zevk alıyorsan eğer. Kadının klitorisinin de erkek tarafından oral yolla uyarılması kadın için benzer bir haz verecektir. Ne demiştik. Klitoris kadının pipisidir.

Kadınların büyük kısmı mastürbasyon yaparken içeri bir şeyler sokmak yerine klitorisi uyararak mastürbasyon yaparlar. dildo gibi yardımcı oyuncaklar kullansalar da klitoral uyarı ihmal edilmez.

Öncelikle kadının kendi bedenini iyice tanıması tartması lazımdır ve klitrosini haz ekseninde nasıl kullanacağını tecrübe etmelidir. Kadın bu seviyeye gelmişse, erkeğe düşen bu kadar bilgiden sonra onun da haz alacağı şekilde destek olmak icap eder.

yoksa KALDIR – SALDIR – DALDIR yaparsan.

İktidar sahibi olarak şahsî menfaatlerini, penisinin haz emelleriyle tevhit etmiş sayılırsın. işte bu ahval ve şerait sakıncalıdır.

Kadından iktidarsız kalasıca diye beddua alma ihtimalin doğar. Aşk iki kişilik bir oyundur. Oyunu birlikte oynamak güzeldir.

Bu kadar bilgiyi de boşa vermedik her halde.

Kıymetimi Bilin 🙂

 

JoKeR – Ağustos 2018

[Toplam:82    Ortalama:3.6/5]

2 Comments

  1. Emin Arnes dedi ki:

    öyle kiymetli yazılarki ..Reis çalışıyor bizler için..wonder womenin kadını orgasma ulaştırmağın yolları makalesinden sonra üzerine bu makele krem şantili çilek gibi bişey oldu..Ellerine ve emeğine sağlık

  2. GroundFox dedi ki:

    Gerçekten çok değerli bir yazı olmuş özellikle benim gibi lise ile üniversite arası, yaşı diğer cemiyet üyelerinden biraz daha genç olan arkadaşlara altın değerinde bilgiler vermişsin.Gerçekten çok teşekkür ederiz

Bir cevap yazın

Single Sign On provided by vBSSO