Açılış 101 ( Yeni Kızlara Tanışmanın Temel Taşları)

Yeni Gelenler Önce Burayı Okuyun

Açılış 101 ( Yeni Kızlara Tanışmanın Temel Taşları)

AÇILIŞ 101

Yazıma açılış ile ilgili çokça tecrübe yaşadığımı belirterek başlamak istiyorum. Birçok kez reddedildim, duymazdan bile gelindim ama birçok numara da aldım. Neredeyse her türlü açılışı denedim, birçok egzersiz yaptım, farklı yaklaşımları tecrübe ettim ve sonunda açılış yapmanın olmazsa olmazlarını kafamda basite indirgemeye başladım. Bunu gerek teori okuyarak, gerekse sahada pratik yaparak ve gözlemleyerek sağladım. Bunların neredeyse hiçbirisi benim buluşum değil, amma velakin birleşince çok iyi sonuç veriyorlar. Neyse, artık ilginç kısma geçelim.

“Futbol basit bir oyundur, zor olan futbolu basit oynamaktır”
-Johan Cruyff

Kadınlara yaklaşmak her zaman kolay değildir ama basittir. Tek yaptığımız bunu kafamızda karmaşıklaştırmaktır. Devamlı bahaneler buluruz, korkarız, bazen elimiz ayağımız titrer konuşurken. Ama bu evreleri yaşamadan “koy götüne” evresine gelinmiyor. Siz açılışsever kardeşlerimin bu evreye daha erken gelebilmesini sağlamak ve yaklaşma anksiyeteniz konusunda yardımcı olmak için açılış yapma işini 5 köşetaşına böldüm. Bu 5 köşe taşı, açılış sürecinin başından sonuna kadar olan kısmı kapsar, mantık bazlıdır.

Köşetaşı 1: Her yer açılış yeridir.

Belki şunu diyorsunuz, “Abi burda açılış yapılmaz yea, çünkü bura bakkal/işlek değil/düğün/kütüphane/otobüs vs.”. Size bir şey diycem. Ekstrem bir örnek olacak ama cenazede bile tanışıp evlenen insanlar var(Hatta haber var bir tane, googleda ararsanız bulursunuz). Bunu cenazede set açın diye demiyorum tabii ki ama referans noktası olarak alabilirsiniz(Düşün cenazede bile oluyor). Çünkü gerçek arzu yer-zaman dinlemez. AVM, işlek meydanlar falan tabii ki açılış için güzeldir. Ama herhangi bir yerde çok güzel bir kız gördüğün zaman yanına gitmekten çekinmemeni sağlayan şey, bu köşetaşını içselleştirmektir. Tekrarlıyorum, her yer açılış yeridir.

Köşetaşı 2: Ne diycem abi kıza

3 açılış türü vardır. Direkt ve durumsal açılışlar tecrübe ve cesaret gerektirdiği için sonraki köşetaşlarıyla çözülebilir. İndirekt için de kafanızı çok açıcıyla doldurmayın. (Kadın vs erkek/Burçlar, Büyüler vb. ile ilgili 1-2 açılışa çok hakim olmanız yeterlidir) Hangisi ortama ve size en çok uyuyorsa o şekilde açın. Hiçbir şey bilmiyorsanız sadece merhaba diyin. Gerisi gelir 😛 Gerisini getirme kısmı ise zaten cemiyetten öğrendiğiniz şeyler.

Köşetaşı 3: Kendini asla bir kızın yerine reddetme. Bırak o yapsın, çünkü reddedilmek iyi bir şeyken, senin kendi kendini reddetmen kötüdür.

Nedense etrafta “Reddedilmek kötüdür ama çok reddedilirsen zamanla alışırsın” tadında şeyler duyuyorum.

[Toplam:122    Ortalama:3.3/5]

Bu makale Bronze ve üzeri üyelerimize özel seçilmiş, cengaver, muazzam makalelerden biridir.

Beleş beleş nereye kadar, yol buraya kadar. Bundan sonra eşeklerle devam edicez

Yok ben eşeğe binmek istemiyorum dersen, özel üyelik seçeneklerimize bi göz at deriz

Giriş Yap Özel Üyelik

9 Comments

 1. Gokhan dedi ki:

  Eline saglik joker cok faydali yazi olmus.

 2. Jerrys35 dedi ki:

  Oyunda başarılı olmak için açılış yapmak şart mı? Sosyal kapan yazınızda bazı insanlar açılıştan hoşlanmaz deyip onlar için sosyal çevreyi çözüm göstermişsiniz. Ben de sanırım bu kategoriye giriyorum, sosyal çevrede tanıştığım kızlara yazılabilirim ancak yapı meselesi. Çok mu şey kaybediyorum?

  • JoKeR dedi ki:

   Bu bir tercih meselesi ama genel olarak şöyle özeteleybiliriz. Eğer açılış yapamadan kendine yeteri kadar hedef buluyorsan ve bundan memnunsan sorun yok. Lakin sosyal çevren çok kısıtlı ise yeni birileri ile tanışamıyorsan bunun için bir şeyler yapman gerekli.

   O da yani sosyal gruplara katılmak ( gezi organizasyonları vs ) ya da açılış yapmak. Bunlar hep tercih.

  • MARJISO dedi ki:

   Sosyal kapan yazısını okudum ama bahsettiğin konuyla alakalı bi kısım göremedim dostum yazının neresinde sosyal çevreyi çözüm olarak göstermiş

 3. Lucas dedi ki:

  Sorular ile dolu bir e-postanın ardından dayanamadım direk üye oldum. İlk yorumum olacak ve bu yorumda benim gibi düşünen arkadaşlara da bir yol gösterici olmak isterim. Öncelikle JoKeR’i tanımıyorum. İletişime de geçmedim kendisiyle. Herhangi bir bağım yok yani. Bir programcıyım. Kodlama öğrenmeden önce sosyalleşmesini öneririm insanlara, deneyim konuşuyor. Dinleyin bunu. Şimdi niye direk üye oldum? sorusunu açıklamaktan önce niye direk üye olmadım’a gelelim. Basit bir bilgi bile değerlidir ve bu tür konularda bilgiler içeren bir site için bu rakamlar gerçekten komik sayılacak derecede, fakat şöyle de bir durum var; bu tür konularda ustalaşmış kişiler ile ilgili; insanların kafasında nedense hep kadınları kullanan; onları elde etme amacından başka hiçbir şeyi gözü görmeyen; onlara değer vermeyen kişiler olarak yer almakta. Bu da benim gözümü korkuttu; tamam aşk olayları, kız arkadaş olayları, sosyalleşme gerçekten önemli ama böyle bir insan olmak istemiyorum diye korkuyordum. Taa ki bu kategoride yer alan ilk makaleyi okuyana kadar. “NE İSTEDİĞİNİN FARKINDA MISIN?” O makaleyi tam olarak okuyamadım ama yarısı bile anında üye olmam konusunda beni harekete geçirdi. Böyle bir zihniyet ile oluşturulmuş web sitesi, değeri hak ediyor.. Makale için teşekkürler.

 4. arety dedi ki:

  Aynen okurken şöyle dedim kız bize offf sapık misin ya diye tepki gösterecek dedim aynısını yazmışsın ustad tehlikeli oyun bence bu ama seviyemiz artınca buralara da geliriz inşallah

 5. Karakurt dedi ki:

  Biri şey demişti kadınlar uçurumdan çiçek toplamak gibidir en güzel çiçekler uçuruma en yakın olanlardır uçurumdan düşmeyi göze alıyorsan çiçek senindir falan fistan aynı hesap
  Risk yoksa kazanç da yok

Bir cevap yazın

Single Sign On provided by vBSSO