Spor Yapmak ve Vücut Meselesi

Beden Dili - Dış Görünüş

Spor Yapmak ve Vücut Meselesi

New Warp 5.5 framework

JoKeR Notu:

Makale Richy’nin ama ben önden birkaç not yazayım istedim. Öncelikle bana göre çok kaslı olmak kızlar tarafından pek sevilen bir şey değildir. Kızların %10-15 lik kısmının seviyor olması kızların sevdiği anlamına gelmez. Bizim de bu yaşa kadar edindiğimiz tecrübeler var. Öyle kas yığını tipleri kızlar sevmiyor ve şişmek tehlikelidir. Sonradan sporu falan bırakırsan işler çığırından çıkar. Sözün özü joker der ki. Fit olmak iyidir lakin kas yığını olmak tavsiyem değildir. Richy kardeşim bu ara bu spor işine sardırmış. Özenmiş, emek etmiş sizler için bir yazı hazırlamış. Bana da baştaki uyarı notunu yazarak makaleyi yayınlamak düştü. Siyah beyaz fotodaki vücut iyidir ama diğerini tavsiye etmiyorum.

 

Richy Makalesi:

Giriş bölümü için uğraşmak istemiyorum, bodoslama dalalım, vaktim yok. Konumuz spor yapmak ve sporun kişisel gelişimdeki önemi. Sağlığınıza olan öneminden de aralarda bahsederim pek mühim değil benim için, kendi yararınıza.

Açık ve net konuşayım, günümüz dünyasında erkeğin istenen erkek olması için belli başlı unsurlar var.

1-Zeka

2-Özgüven

3-hede

4-hödö

5-İyi bir vücuda sahip olması

1, 2 3 ve 4. maddeler, her ne ise, bunların üzerinde uğraşmanız bir ömür gerektirecek, oysa ben size bir ömrün 30’da 1’i kadar sürecek bir maddenin, geri kalan maddeler kadar önemli olduğunu hatırlatmak için bu yazıyı yazıyorum.

İyi bir vücuda sahip olmak, sanıldığı kadar zor değildir, insanlar bu konuda birbirlerini frenlemek için bin iki türlü yalan uydurmuşlardır. 1 senedir disiplinli ve aktif olarak spor yaparım, hala bazıları cemiyetten olmak üzere iki gram bilgisiyle beni yıldırmaya çalışan bir kaç göbekli var, niye, çünkü bilmiyorlar. Onlar da öğrensin diye yazıyorum.

Sakın ola, iyi bir vücut yapmak için dünyanın parasını harcayacağınızı düşünmeyin; ama açık konuşayım, harcayacağınız para elbette iyi bir vücuda ulaşmanızdaki hızı etkileyecektir. Meraklanmayın, her bütçeye hitap eden bir yazı olacak.

[Toplam:36    Ortalama:3/5]

Bu makale Bronze ve üzeri üyelerimize özel seçilmiş, cengaver, muazzam makalelerden biridir.

Beleş beleş nereye kadar, yol buraya kadar. Bundan sonra eşeklerle devam edicez

Yok ben eşeğe binmek istemiyorum dersen, özel üyelik seçeneklerimize bi göz at deriz

Giriş Yap Özel Üyelik

4 Comments

 1. Bende cekici olucam dedi ki:

  Uyku kısmına asla inanmıyorum. Günde 3,5 – 4 saat uyuyorum. Ve kaslarım gayet güzel gelişiyorlar. Vücudumu az uykuya alıştırdığım için vücudum kasları yenileme, rejenerasyon işlemlerini hızlı yapmak zorunda kalıyor.

  Bkz. (Erdal demirkıran – Sadece aptallar 8 saat uyur)

 2. Marjinal Devrim dedi ki:

  Uyku konusunda haklı.özellikle doğal çalışanlar için uyku önemli

 3. Keremdogan dedi ki:

  Bu arada bu yazdıklarınız salon sporları için doğru ama şunu da belirtmek isterim ki workout ya da street workout dediğimiz olayda pek geçerli değil. eğer hareket çeşitlerini biloyorsanız vicut ağırlığınızı kullanarak evde de spor yapabilirsiniz. Evde nasıl spor yapılacağını merak ediyorsanız calistenics tekniklerini araştırabilirsiniz. Çok kısa sürede eğer çok disiplinli çalılırsanız üç ayda bile iyi vicut yapabilirsiniz. Calistenics le fitness a göre daha yağsız vicudunuz olur ve fitness a göre daha çok karbonhidrat daha az protein ağırlıklı yemeniz gerekir çünkü çok tekrarla yapılan bir spor türüdür. İsterseniz instagram hesabımdan ayrıntılı bilgi verebilirim. Kullanıcı adım keremdogann_ .Makale ve emeğiniz için teşekkürler

 4. Guapo dedi ki:

  Şimdi bu yeni gelen dalyarrakta kim herşeyi bildiğini sanıyor diyecekler. Desinler. Bildiğimi paylaşmayacaksam ne bokuma burdayım.

  Beslenme kısmı çok yanlış makalede altın değerinde bilgiler var ancak bazı yerleri sabredip sonuna kadar okumama engel oldu.

  Doğru beslenme çoğu insanda değişiklik göstermekle beraber 4 ana kola ayrılabilir. Bunları önemliden önemsize kısaca sıralayacağım konuyu araştırmak isteyenler detaylıca araştırabilirer.
  1. Kaloriler.
  Kaloriler besinlerin enerji değerleridir. Bir insanın kilo almasına yada vermesine etki etmeyen, sabit kiloda kalmasını sağlayan alması gereken enerji miktarına biz günlük kalori ihtiyacı diyoruz. Bu miktarın 400-600 kalori altında inerseniz kilo verir, üzerine aynı oranda çıkarsanız kilo alırsınız.
  2.Makrolar
  Makrolar bu alacağımız günlük kalorilerin nasıl dağıldığıdır yani diyelim ki Ali kilo vermek istiyor 500 kalori az yiyor ama bu kalorilerin yüzde 80 i yağ şeker ve karbonhidrattan. Ali kilo falan veremez. Bu işin bir matematiği var. Aldığınız yakıtların cinsleri kilo alıp vermenizde önemli. Yağsız kütlenizin(araştırın) 1.2-1.7 katı kadar gram protein tüketip geri kalan besinleride yüzde olarak yüzde 30 karb yüzde 20 yağ olarak alırsa Ali güzel kilo verir.
  3.Mikrolar
  Mikrolar karb protein yağ vs besin gruplarının kendi içinde ayrılmasıdır. Mesela kaliteli ve kalitesiz karbonhidratlar vardır. Bakliyatlar kaliteli karbonhidratken güzel enerji kaynaklarıyken ekmek tatlılar hamurişleri vs kalitesiz karbnonhidratlardır. Kaliteli besinlere yönelerek amacımıza daha hızlı ulaşabiliriz.
  4.Suplementler (EN ÖNEMSİZ)
  Balık yağı omega3 bca(Enerji için) Vitamin çinko demir tarzı suplementler hariç diğer supplementler gereksizdir. Bu saydıklarımıda ihtiyacınız dışında kullanmanıza gerek yoktur.

Bir cevap yazın

Single Sign On provided by vBSSO