Sevgili Seçimini Kim Yapar?

Yeni Gelenler Önce Burayı Okuyun

Sevgili Seçimini Kim Yapar?

sevgiliyi kim seçer

Kadın mı erkeği seçer, erkek mi kadını seçer ne olur, ortamlarda, masalarda çok sık tartışmalara sebep olur. Önce kısa cevap verelim sonra detaylara girelim.

Cevap: İkisi de birbirini seçer ama esas seçimi yapan kadındır.

Hayvanlar dünyasında cinsel seçilim ile ilgili iki temel durum vardır. Ya erkekler dişileri etkilemek için delicesine kur yaparlar ya da kendi aralarında kavgalara tutuşup galip gelerek dişilerle çiftleşme hakkını elde ederler.

1-     1- Kur yapma:  Erkek hayvanlar dişilere kur yapar ama tek kur yapan erkek kendisi değildir. Dişi kur yapanlar arasından en iyi kur yaptığına inandığı en sağlıklı görünen, silahları ve süsleri en etkileyici olan erkeği seçer ( dişi seçiyor)

2-     2- Kavgalar: Erkeklerin kendi aralarında yaptıkları kavgalar sonucu bir yada sürünün tüm dişileri ile çiftleşme hakkını kazandığı durumda aslında dişinin seçici olmadığı alfa olan erkeğin  dişileri hak ettiği ve gücünü alfalıktan aldığını düşünme imkanımız olsa bile aslında doğru değildir. Zira aslında dişi en başta seçimi yapmıştır. Demiştir ki itişin kakışın, burun kırın en güçlü olan bu kavgalardan çıkan ile beraber olacağım demiştir. Erkekler bunu bildikleri için alfalık mücadelesine girer. Yoksa hiçbir alfa dişilere tecavüz etmez.

Buradan hareketle sevgili dostlar esas seçimi kadın yapar. Peki neden seçimi kadın yapar demiyoruz da esas seçimi kadın yapar diyoruz. Çünkü burada iki aşamalı bir seçim sistemi vardır.

[Toplam:36    Ortalama:3/5]

Bu makale Bronze ve üzeri üyelerimize özel seçilmiş, cengaver, muazzam makalelerden biridir.

Beleş beleş nereye kadar, yol buraya kadar. Bundan sonra eşeklerle devam edicez

Yok ben eşeğe binmek istemiyorum dersen, özel üyelik seçeneklerimize bi göz at deriz

Giriş Yap Özel Üyelik

1 Comment

  1. MARJISO dedi ki:

    Yazının devamı var mı?

Bir cevap yazın

Single Sign On provided by vBSSO