“O adam” – ” Bi adam”

Ücretsiz Makaleler

“O adam” – ” Bi adam”

 

Çevremizden iyi erkeğin yapması gerekenler hakkında bir sürü cümle duymuşuzdur bugüne kadar. Tavlama ve ilişkiler hakkında erkek ya da kadın dergilerinde verilen bir sürü tavsiye de vardır ama işe yaramazlar.

Çevrenizde annenizden, teyzenizden, ablanızdan, yengenizden, yakın hanım arkadaşlarınızdan bir sürü şey duyarsınız. Bir çok şikayet ve bir çok beklenti. Sonra kafada yavaş yavaş bu bilgileri toplamaya başlarsınız. Çiçek isterler, hediye isterler, nezaket isterler, iltifat isterler vs..

Edinilen bilgileri kafanızda harmanlayarak bir iyi erkek tanımı oluşturursunuz ve uygulamaya geçersiniz fakat işler pratikte hiç iyi gitmemektedir.

Ne aldınız çiçekler işe yarar, ne iltifatlarınız, ne ona yaptığınız küçük sürprizler. Erkeğin kafası karışır birden. “bu kadınları anlamıyorum” cümlesi ilk defa dökülür dudaklardan. Hem sürekli istedikleri bir şeylerden bahsediyorlar hem de istediklerini veren adamları ellerinin tersi ile itiyorlar bu ne saçmalık !

Oysa hiçbir saçmalık yok ortada , sadece minik bir bilgi eksikliği var !

O Adam” ve” Bi Adam” ayrımında yatar bu işin sırrı.

Kadınlar sevmedikleri adamlara asla acımazlar” demiş Sophie Arnold..

Kadınların kafasında bir “ o adam “ tanımı vardır. Bundan sonra anlattıkları, istedikleri, bekledikleri her şey ama her şey o adama aittir. Hayallerinde o adamdan beklerler ne bekliyorlarsa.

Çiçeği de o adam alsın, iltifatı da o adam etsin, hediyeyi de , sürprizi de hepsini o adam yapsın.

İşte o adam değilse hayatın içinde karşılaştığı “bi adam “ bunları yaptığında kadın için hiçbir değeri olmaz yapılanların. Kadınlar onları “o adamdan” beklemektedir zira.

İşte kadınlar bunu söylemezler size. Siz de kendinizi o adam zannedip otogarlarda elinizde çiçeklerle kadını karşıladığınızda tüm puanları toplayacağınızı düşünürken, çiçeklere verdiğiniz tüm paranın kıçınıza kaçması ile birlikte hüzün ve isyanı bir arada yaşarsınız.

yok abi yok bu kadınları anlamak imkansız, dedikleri ile yaptıkları birbirini tutmuyor, çiçekse çiçek , iltifatsa iltifat her boku yaptım bana mısın demedi” şeklinde isyanlara girer erkek evladı.

İsyan etmeyeceksin be canım, sen o adam değilsin ki, sen sadece sıradan” bi adam”sın.

Bi adam sevilen değildir.

Bi adam istenen değildir.

Sen önce “o adam” olmayı öğreneceksin.O adam olduktan sonra yaparsan çiçek böcek hediye iltifat o zaman sen kadının kalbindeki prens olursun.

O adam olmadan yaparsan. Kadının peşini bırakmayan aptal aşık sefil “ bi adamsın”.

İşte bu temel ayrımdan kaynaklanır bazı adamların hareketleri kadını uçururken aynı hareketi sen yaptığında kaybetmen. O adam olmadan , o adam olup olmadığını incelemeden, o adam olmak için neler gerektiğini keşfetmeden girişirsen türlü romantik güzelliklere.

Üzgünüm kardeşim kadın tarafından itilmiş “bi adam” olarak kalırsın.

Belki bu makaleye rastlayan sıradan “Bi adam” olabilirsin ama cemiyetin kıymetini bilirsen, cemiyette işaret edilen “o adam”lardan biri de sen olabilirsin.

Saygılarımla..

JoKeR -20.05.2011

[Toplam:15    Ortalama:3.9/5]

Bir cevap yazın