KANKADAN SEVGİLİ OLUR MU?

İlişkiler Hakkında

KANKADAN SEVGİLİ OLUR MU?

Samimi - yakın kız arkadaşa yürümek

Kankadan sevgili olur mu? İşte yine gençlerin dönem dönem başına gelen, üniversite ortamlarında arkadaş gruplarında sorun yaşanmasına ve hatta bir çok sefer grupların dağılmasına sebep olan bir davranış modeli. 2-3 senedir samimi olunan normal kız arkadaşa birden yürüme kararı alınması ile birlikte altı üst olan ilişkiler ağı.

Kanka Kızımızın kod adı Filiz olsun bu yazımızda. Hani sanki Filiz daha arkadaş olunası bir isim gibi geliyor insana. Kızın adı Berrak, Buse, Melis olsa pek kanka olasın gelmez gibi. Hakikaten yok mu öyle bi algı kafamızın içinde. “Abi iki hatun var Filiz ve Melis görmeden başka bilgi olmadan seç birini” deseler ben Melisi seçerim yani. Kızına Melis ismini koyan bi aile Filiz ismini koyan bir aileden çok daha modern bir ailedir olasılık olarak ve yine aynı olasılıklar modern ailelerin kızlarının daha güzel ve daha rahat olduğunu söylemektedir.

Konumuza dönmek gerekirse okulda tanıştığımız aslen Kütahyalı Filiz ile kanka olmuşuzdur ortamlarda. Bizimle içmişliği, kağıt oynamışlığı bile vardır. Biz melisin peşinden koşup neden olmadığı ile ilgili bile dertleşiriz zaman zaman Filiz ile. “Filiz bizdendir” erkek gibidir o. Her türlü ortama dahil olur. Onun yanında çekinmeyiz. Küfür de ederiz, karı kız muhabbeti de çeviririz. Filiz bizdendir yabancı değildir. Hikmet sayılır o. Pek rahat ederiz yanında. Çok severiz onu ama hiç öyle kadın gibi değil.çünkü o bizdendir ve bizim kankadır. Filizi böyle görmemizin en muhtemel sebebi de pek büyük ihtimalle Filizin pek güzel olmayışı ile birilikte pek cilveli olmayışıdır.

Memeleri büyük değildir. Büyük olsa da dekolte vermez ve biraz kambur durur. Pek makyaj yapmaz, topuklu ayakkabı yerine converse ve babet tercih edip saçları ile de pek ilgilenmez. Hareketleri ve tarzı da biraz erkeksidir işte.”Hadi la ben sıkıldım bi şeyler yapak pampa” diyen ayağında botu olan saçları sıradan, makyajsız, sıfır cilve Filiz ile kanka olacaksın tabi ne olacağıdı 🙂

Gelelim Filiz’e yürüme kararı alma aşamasına;

1-    Zaman geçip kadınlardan çeşitli darbeler alır erkek evladı, biraz umutsuzluk kaplar içini. İşte tem bu sıralara denk gelir Filize yürüme ihtiyacı.“insan yanındakini sever” ne de olsa.  “Elin boktan karıları ile ne uğraşıyorum ki” der içinden. Gül gibi Filiz falan acayip saçma salak ruh hallerine girmeye başlamıştır. Sonra ya Filize açılır ya başka bir bok yer ve arkadaşlığı da ortamı da piç eder.  Bunu yazmamın sebebi ise şudur. Aslında Filizi sevdiğin falan yok. Hissetliklerin içine düştüğün boşluğun ve çaresizliğin yansımasından başka bir şey değil. Bunu bil ve 2-3 yıllık arkadaşına böyle yapma. Yazık olmasın. Dik dur uyanık ol. 2-3 senelik kankaya yardırma! Aklın nerdeydi derler adama.

2-    Esas tehlikeli olan aşamalardan biri budur. Bi akşam bi konser ne bileyim bi yılbaşı gecesi belki birinin doğum günü partisi belki de ortak bir tanıdığınızın düğünü olur. Bizim Filiz gelir ama bizim Filiz değildir sanki. Yani tamam şöyle bakınca tanırız onun Filiz olduğunu anlarız da. Melis aromalı Filiz olmuştur bizimki. Kısa mini bir elbise, topuklu ayakkabılar, saçlar yapılmış güzel bir makyaj. Valla dersin tanımasam, buna direk niyetlenirim. İşte kafa burada karışır zaten. Belki de Filiz artık Filiz olmaktan sıkılmış. Bu erkek milletini çözmüş bir değişim geçirmeye karar vermiş ve artık daha şık giyinen ve daha cilveli birine dönüşmektedir. Hatta bu aşamada kızı abisi gibi sahiplenip kısmetlerini de bozduğunuz olur. Sonra dersiniz ki lan bizimki artık cillop oldu  ele gideceğine bana gelsin.  

      Bu aşamada bu ilişki ancak şöyle olur. Filiz zaten senden hoşlanıyordur ama bir şekilde sadece sana yakın olabilmek adına kanka olayına girmiştir. Haa o zaman o ilişki olabilir. Ama onun dışında da biraz sakattır.

Yani sevgili dostum. Yakın kız arkadaşa yürümek genel olarak eşeklikten başka bir şey değildir.  Bunun bir tek istisnai durumu var onu da şimdi açıklıyorum.

[Toplam:31    Ortalama:3.6/5]

Bu makale Bronze ve üzeri üyelerimize özel seçilmiş, cengaver, muazzam makalelerden biridir.

Beleş beleş nereye kadar, yol buraya kadar. Bundan sonra eşeklerle devam edicez

Yok ben eşeğe binmek istemiyorum dersen, özel üyelik seçeneklerimize bi göz at deriz

Giriş Yap Özel Üyelik

1 Comment

  1. Kral334455 dedi ki:

    Şöyle yaklaşırsak duruma;
    Kızın kod adı esra olsun. Bu kızın sevgilisi varsa ve buna yakın olayım diye arkadaşlıktan başlarken yanlışlıkla kanka olan kişi ne bok yiyecek? Mesela ben her gün aklımdan çıkaramadığım kızın yeni sevgilisine sayıp sövmekten başka yaptığım birşey yok. Bi destek alsam fena olmaz

Bir cevap yazın

Single Sign On provided by vBSSO