Kanca Noktası

Terimler

Kanca Noktası

Kanca Noktası: Bir kadının veya grubun, yeni tanıştıkları bir erkeğin arkadaşlığından hoşlanmaya başladığı ve yanlarından ayrılmasını istemedikleri an olarak tanımlar Neil Strauss

Kanca noktası karşı cinsle iletişim anlamında önemli bir yer teşkil etmektedir. Biraz daha açıklayalım.

Bu bir baraj ya da çıtadır aslında. Kavramın adını koymasak ta ne olduğu hakkında aslında hepimizin bilgisi vardır.

Bir iletişimde belli bir seviyeye gelene kadar saygılı ve ölçülü olmak zorundasınızdır. Kanca noktasını ben 2 aşamalı olarak görüyorum.

Küçük Kanca ( Sosyal Kanca): Neil Strauss’un bahsettiği andır. Artık seni sosyal olarak kabullenmişler , aralarında istiyorlardır. Ortamlarında olmandan hoşlanırlar. Bu noktadan itibaren erkeklere ve kadınlara karşı daha cıvık şakalar yapabilirsiniz. “ ne diyon lan sen” etkisi yerine gülmeler başlar. Küçük kancayı geçmeden kadınlara fazla iltifat etmemek gerekir. Sosyal kabul noktasından sonra da abartmadan bölgesel iltifatlar yapılması uygun olacaktır. “Çok etkileyicisin” ya da “çok güzelsin” bu dönemde yanlış olacaktır. Küçük kancadan sonra. “saçların çok güzel olmuş“ güzel gülüyorsun” gibi belli bir bölgeye odaklı iltifatlar makul görünür ve büyük kancaya doğru hızınızı arttırır.

Büyük Kanca ( Duygusal Kanca): Özellikle bir kadının yanından ayrılmanızı istemediği gibi artık sizin yanınızda olmayı istediği andır. Kendisine dokunmanıza aldırmaz, aksine bundan hoşlanır. Her türlü espriyi kaldırır. Sizinle ilgilenir. Duygusal yönden bir bağlılık olmaya başlar. Siz onu aramadan o sizi aramaya başlamıştır. Bu noktadan sonra duygusal güzel mesajlar çekilebilir, telefon konuşmalarında canım cicim tarzı konuşmalar artırılabilir. İlk karşılaşmalarda sıkı sıkı sarılınabilir. “seni çok beğeniyorum” “sana bayılıyorum” “ çok güzelsin” “aklımı başımdan alıyorsun” gibi cümleler kurulması uygun olacaktır.

[Toplam:27    Ortalama:4.4/5]

Bu makale Bronze ve üzeri üyelerimize özel seçilmiş, cengaver, muazzam makalelerden biridir.

Beleş beleş nereye kadar, yol buraya kadar. Bundan sonra eşeklerle devam edicez

Yok ben eşeğe binmek istemiyorum dersen, özel üyelik seçeneklerimize bi göz at deriz

Giriş Yap Özel Üyelik

3 Comments

 1. […] hatırlatmak isterim ki Duygusal Kanca noktasına gelmeden önce alacağınız her çiçek işe yaramazdır. Boş umuttur, paranıza […]

 2. Keremdogan dedi ki:

  İnternette tanıştığımız durumlarda ne oluyo peki ? Mesela numarasını aldık ya da biz mesaj yazmadan mesaj atıyosa falan internet ortamında da kancalar var mı varsa hangisinde olduğumuzu nasıl anlarız ?

  • Lucas dedi ki:

   O zaman da elektronik kanca olarak adlandırılan kanca geçmiş oluyor. Bu kanca geçildikten sonra karşı tarafı istediğiniz kadar pingleyebilirsiniz; firewall’u tüm REQUEST’lerinizi ACCEPT’leyecektir :)))

   Şaka bir yana ben de merak ettim, yardımcı olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

Single Sign On provided by vBSSO