Kadın-Erkek Beyni Arasındaki Farklar( İlişkiler-tavlama-çapkınlık)

Bilimsel Yaklaşım

Kadın-Erkek Beyni Arasındaki Farklar( İlişkiler-tavlama-çapkınlık)

 

Beyinlerimiz farklı çalışıyor arkadaş işin en temelinde ki sıkıntı bu. Bizim kafa seks üzerine, etkilemek üzerine cezp etmek üzerine.

 Kendini hiç geliştirmediysen eğer, zihinsel ve ruhsal olarak terbiye etmediysen tabiki karınla konuşmak istemezsin. Çünkü erkek kadını etkilemek için konuşur 🙂

 Ee ben seninle evlenmişim 5 senedir sevişiyoruz o zaman sana neyi ispatlıııcam. Seni kaç kere tavlıcam. Bu sebepten kendini beğenenerkekler ortamda kadın sayısı arttıkça daha çok konuşurlar. Farkındalar ya da değiller. Ama mesele budur. 

Mart kedileri de bundan bağırır. Sesin yüksek çıkması , abartılı kahkahalar ortalarda erkeğin beğendiği bir kadın var demektir. Beyin 1000 lerce yıldır erkeğe bunu söyle “ kur yap evladım” erkek de buna göre davranır.

 Erkek ve kadın beyinlerinin birçok açıdan son derece benzer yapıda olduğuna inanılıyordu. Ne var ki son on yıl içinde araştırmacılar iki cinsiyetin beyinleri arasında yapısal, kimyasal ve fonksiyonel açılardan farklılıklar olduğunu belgelediler.”

 

Farklı düşünüyoruz.

 Sorunlar karşısında erkek “savaş ya da kaç” diyor, Kadın anlayışlı olmaya çalışıyor.

 Alın size bir haber daha

 

Erkeklerin eşlerinin yanında diğer kadınlara bakmasının, erkek psikolojisi açısından normal olduğu iddia edildi: ABD’de kadın ve erkek beyinlerinin farklı çalışması üzerine piyasaya çıkan “The male brain” (Erkek Beyni) isimli yeni kitap, erkeklerin gizli dünyasının kapılarını araladı.

Ünlü psikiyatrist Louann Brizendine’in 25 yıllık araştırmalar sonunda kaleme aldığı kitapta, erkeklerin eşlerinin yanında, diğer kadınlara bakmasının, erkek psikolojisi açısından son derece normal olduğu öne sürüldü.

İşte Brizendine’in kitabından bazı ayrıntılar:

•Erkeklerin beyni yaşamları boyunca testesteron hormonuyla “marine” ediliyor. Bu durum onları yalan söyleme, risk alma ve duygularını bastırmaya eğilimli kılıyor.
•Erkeklerin cinsel ilişki sonrasında uyuya dalmasının nedeni, hormonlar. Kadın vücudunda cinsel ilişkiden sonra salgılanan hormon onun sarılma ve konuşma ihtiyacını harekete geçiriyor. Ancak erkeklerde seks aynı bir uyku hapı etkisi yapıyor.
•Kadın, derdini bir erkeğe anlattığında onun “Ne hissettiğini anlıyorum” demesini bekliyor ancak erkek beyni “analiz et ve çöz” prensibine göre çalıştığı için empati kuramıyor, yalnızca çözüm üretebiliyor.”

 

Testesteron var bizde arkadaşım, meme çıkaran hatları yumuşatan, gözleri nemlendiren östrojene benzemez : ) . Kafa böyle çalışıyor biz ne yapalım.

 

Dna yı bulan adam ne demiş biliyor musunuz ? Dr. James D WATSON

[Toplam:6    Ortalama:4.2/5]

Bu makale Bronze ve üzeri üyelerimize özel seçilmiş, cengaver, muazzam makalelerden biridir.

Beleş beleş nereye kadar, yol buraya kadar. Bundan sonra eşeklerle devam edicez

Yok ben eşeğe binmek istemiyorum dersen, özel üyelik seçeneklerimize bi göz at deriz

Giriş Yap Özel Üyelik

Bir cevap yazın

Single Sign On provided by vBSSO