Erkek Çorap Seçimi ve Çorap Tavsiyeleri

Beden Dili - Dış Görünüş

Erkek Çorap Seçimi ve Çorap Tavsiyeleri

Çekici erkek nasıl çoraplar giyer, çorap seçerken dikkat edilmesi gereken hususular nelerdir ? Yanlış çorap seçimi  erkeği bitiren olaylardan biri olabilmektedir. Çorap önemlidir.

 Baktım bugün elemanları gördüm. Anam anam o ne rezalet. Siyah pantolon altına kahverengi ayakkabı, aradaki çoraba bi bakıyorsun hem mavi hem desenli. Şimdi arkadaşlar şapkamızı önümüze koyup düşünelim böyle bir adamın yanında düzgün bi hatun olması ihtimali nedir?

  bence SIFIR.

 Gel gelelim belki bu kadar salak ya da saçma çorap seçimlerimiz olmasa da yine de çorapla ilgili hatırlatılması gereken noktaları hatırlatmak joker olarak boynumun borcudur diye düşündüğümden ayrıntıları yazmayı gerekli gördüm .

DESENLİ Mİ? DÜZ MÜ?

Bu günlerde desenli çoraplar moda oldu da hangi türü moda önce onu bilelim. Renkli fevkalade dikkat çekici falan ama kısa sürede bu moda geçecektir. Bana kalırsa genel olarak desenli çorap almayınız risklidir.  Erkek dediğinin çorabı düz renk olur. Tek istisnası şu baklava desenli kaliteli çoraplar olabilir. ( hani karacanın meşhur kazakları ile aynı desene sahip olan çoraplar ) sadece o çoraplara izin var ki o da kışın kadife ve ya yünlü kaşmir pastel renkli pantolonların altına giymek şartıyla onun dışında ADAM dediğin desenli çorap giymez.

Bak Bu Çorap Güzeldir.

 

ÇORAP RENKLERİ

Yukarda bahsettiğim gibi mavidir , yeşildir, böyle ampul çoraplar giymek batırır adamı. Kaliteli alfa erkeğinin çorap renkleri bellidir. Siyah,lacivert,füme,gri,bej, kahverengi çoraplar satın alınmalı. Allı güllü acayip gökkuşağı renginde çoraplara yönelinmemelidir.

Bak mesela bu çorap renkleri  gayet iyi. Desenli gibi görünse de bunlar desenli çorap kategorisine girmez. Kumaşın kendi deseni gibi görünmekte.

RENK SEÇİMİ

Siyah,lacivert,füme,gri,bej, kahverengi çoraplar aldık güzel ama ne zaman hangisini giymeliyiz. Çorap seçiminde önemli olan husus giydiğiniz pantolonun rengi ile kombine edilmesidir. Çorap hususunda en önemli şey giydiğiniz pantolonun bir ton koyu çorabın giyilmesidir. Tabi bunu yapmak zor onun için giydiniz pantolonun renginde çorap seçmeye dikkat edin. Siyahla siyah, kahve ile kahve, bej keten pantolonla bej çorap. Bütün bunların dışında gençlerin genelde kot giydiği dikkat edilirse kot pantolon altına en uygun renk füme ( koyu gri) ve gridir. Bu renklerde  çorapları tercih ediniz.

ÇORAP BOYU
[Toplam:41    Ortalama:3.4/5]

Bu makale Bronze ve üzeri üyelerimize özel seçilmiş, cengaver, muazzam makalelerden biridir.

Beleş beleş nereye kadar, yol buraya kadar. Bundan sonra eşeklerle devam edicez

Yok ben eşeğe binmek istemiyorum dersen, özel üyelik seçeneklerimize bi göz at deriz

Giriş Yap Özel Üyelik

4 Comments

 1. Jerrys35 dedi ki:

  Hocam şimdi genel olarak beyaz çorap kesinlikle giyilmez diye bir kanı var fakat zannımca siz yaz aylarında şort ve kapri altına giyilebilir dediğinizde yine ayakkabıdan dışarı çıkan ve bilekte bir miktar görünen çorapları kastettiniz. Bir arkadaşım yazın şort altına bej renk yazlık deri ayakkabıyla bileğime kadar gelen beyaz kısa çorap giydiğimde çirkin durduğunu söylemişti ve babet çorabı giymem gerektiğini söylemişti. Nedir bu babet çorabı denen illet, bir açıklama getirebilirseniz çok güzel olurdu. Bir de yukarıda bahsettiğim şekilde kısa beyaz çorap seçimim gerçekten kötü mü olmuş?

  • JoKeR dedi ki:

   Ben makaleyi 2009 da yazmışım o zaman babet çorabı yoktu. Soket çoraplar vardı. şimdi babet çorapları moda oldu. o da ayağının terini emiyor ama ayakkabı içinden hiç bir şekilde görünmüyor.

   bu makaleyi güncellemek gerekli demek ki 🙂

 2. candela dedi ki:

  Şahsi fikrim babet çorabın erkekte çok kötü durduğu.Cinsel kimlik falan filan üzerine yapmıyorum bu yorumu,vücuda uymuyor.Nasıl kadına takım elibe uymuyorsa kısa pantalon da erkeğe gitmiyor.Kot şorta sözüm yok.

  Hele ki ayakkabıyı çıkaracaksanız,önceden bilekten kesin ayakları:)

  • verdict dedi ki:

   Hep hipsterlardan türedi bunlar bence, kısa pantolanlar falan. garip bir hava oluşturuyor. kötü anlamda. feminen diyemeyeceğim ama zerre maskülenlik de yok. inanılmaz dar şeyler, acayip saç modelleri, kısa pantalonlar, garip şekillerde bakımlı sakallar. çakma türk popçuları gibi geziyorlar kıllı kıllı abiler.

Bir cevap yazın

Single Sign On provided by vBSSO