DEKOLTEYE BAKMAK YA DA BAKMAMAK

Etkileme Oyunları

DEKOLTEYE BAKMAK YA DA BAKMAMAK

Yolda, işte, okulda, kafede…. her zaman rastladığımız anlık hoş görüntüler vardır frikik diye tabir edilen.

Bazen bir dekolte, bazen bir mini etek bazen de hızlı geçilmiş bir arabadan iniş sahnesi şüphesiz dikkat çekici olabilir. Bakması güzeldir(kimse inkar etmesin) evet ama yakalanması da can sıkıcıdır. Anında tepkiyle karşılaşılır.

-Ne bakıyorsun?
-Hayırdır?
-Aaa terbiyesiz vb. tarzı cümleler yada bu anlama gelen bakışlar…

Aslında ortada yanlış bir şey yoktur. Biz sadece karşı tarafın görmemize izin verdiği kadarını görebiliriz. O vücudunun bir kısmını sergiler ama biz sergilenen kısma baktığımızda suçlu bizizdir. İyi de neden bu karmaşa, neden biz?

Kastettiğim şey tacizkar bakışlar değil tabii ki, öylesinden herkes rahatsız olur. Kastettiğim gözünüzün önünde olan bakmak için özel bir çaba sarf etmediğimiz ama baktığımızda bizim suçlu sayıldığınız o görüntüler.

Peki neden kadınlar böyle davranır?

Neden gösteren taraf onlarken biz bakınca suçlu oluruz?
.
.
.
.
Aslında kadının istediği kendini göstermek değildir hiçbir zaman, kadın karşısındaki erkeğin ona arzulayarak bakmasını ister. Baktığınız anda zaten sizden istediğini almış sizi kazanmıştır. Bunu fark ettiğinde kendine güveni gelir ilk golü buradan yersiniz isterse tepki verir. Tepki verdiğinde namuslu kadın imajı da çizmiş olur, sizi de aklı fikri orda olan birisi gibi gösterir, siz daha ne olduğunu anlamadan kendinizi santra çizgisinde bulursunuz. Skor tabelasına da 3-0 yazarlar. Hatun böyle bir duruma izin verebilecek bile olsa zaaf göstermiş olursunuz ki buda oyununuza zarar verir.

Erkeğin kaybettiği durumlardan birisidir. Bazen sadece sizi tuzağa düşürmek için yapıldığı bile olur. Siz karşınızdaki görüntüye odaklanmış bakarken esas kızımız bir şeyle çok meşgul gözükebilir. Bu durum sınav sırasında hocanın dikkatli bir şekilde Gençliğe Hitabe’yi incelemesine benzer.. Ya bakışlar size dönmek üzeredir yada zaten izleniyorsunuzdur. Hatun kızımızın arkadaşı görüntüyü kapatmak yerine hatunun kulağına eğilip bir şey söyler, amaç sizi engellemek değildir, amaç sizi ispiyonlamaktır. Bir anda ikisi birden size bakar göz göze gelirsiniz ve hatun kişi üstünü düzeltir. Başka bir şey söylemeye gerek yoktur, davranışlar çok nettir. Verebileceğiniz bir cevapta yoktur. Belki o an gelişmiştir belki çalışılmış bir harekettir bilemezsiniz, tek bileceğiniz sizin kaybeden taraf olmanızdır.

[Toplam:30    Ortalama:3.4/5]

Bu makale Bronze ve üzeri üyelerimize özel seçilmiş, cengaver, muazzam makalelerden biridir.

Beleş beleş nereye kadar, yol buraya kadar. Bundan sonra eşeklerle devam edicez

Yok ben eşeğe binmek istemiyorum dersen, özel üyelik seçeneklerimize bi göz at deriz

Giriş Yap Özel Üyelik

Bir cevap yazın