Alıntı Yapmanın Önemi

Temel Kavramlar

Alıntı Yapmanın Önemi

 

Tavlama etkileme ya da baştan çıkarmanın aslında bir çeşit ikna etmedir diyebiliriz. En azından içinde ikna etmeninde önemi büyüktür.


Amaca giden yolda önümüze engeller gelecektir. Kız bir takım ön yargılarla sizi durduracaktır. En basiti öpüşmeye bile bir şekilde ikna etmeniz gerekecektir kızımızı.


Kızımız toplum kurallarının etkisi altında duvarlarını örüp direncini gösterirken siz “Bak güzelim, birbirini arzulayan iki insanın birbiriyle öpüşmesi kadar normal bir şey yoktur. Toplum bizi baskılıyor amaa…..” diye seriler de açsanız o fikir sizindir ve ikna edilmesi zordur.


En basiti. “ benim bir sözüm var”, “benim hayata karşı şöyle bir tespitim var” diye lafa giriştiğinizde alt metinde ise şu oluyor. “ ben hayata karşı fikirleri , tespitleri, sözleri olan biriyim. Senin bi bokun yok malın tekisin” : )))


Siz böyle demeseniz bile alt metinde ben senden üstünüm demiş olursunuz. Eğer bunu oturtup kabul ettirebiliyorsanız elbette en güzeli bu, lakin genelde böyle olmaz. İnsanlar karşıdakinin fikirlerine karşı direnme eğilimdedirler. ( kişi doğru olsa dahi)


Bunun yerine. Jokerin şöyle bir lafı var “Dudaklardaki nefes, kalpteki kafesten iyidir” diye çok hoşuma gidiyor. Bence adam haklı. Kalbimizde kafes olacağına, dudaklarda nefes olmalı. Kızda evet derse ne olur. İkiniz birden jokere katılmış olursunuz. İkiniz bir karar vermiş olursunuz ve ikiniz birden ayı zekada olursunuz. Büyük adam joker olur : )))

[Toplam:24    Ortalama:4/5]

Bu makale Bronze ve üzeri üyelerimize özel seçilmiş, cengaver, muazzam makalelerden biridir.

Beleş beleş nereye kadar, yol buraya kadar. Bundan sonra eşeklerle devam edicez

Yok ben eşeğe binmek istemiyorum dersen, özel üyelik seçeneklerimize bi göz at deriz

Giriş Yap Özel Üyelik

Bir cevap yazın

Single Sign On provided by vBSSO