Hello & Welcome to our community. Is this your first visit? Kayıt ol

User Tag List

Toplam 4 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 4 arası kadar sonuc gösteriliyor
    Silver mocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Gerçekte başka,hedef kızın yanında başka kişilik

Selam cemiyet ahalisi, cemiyete üye olalı 10 gün oldu.Amma ve lakin ücretsiz makaleler,forumlar falan derken cemiyeti 3 yıldır takip ediyorum.Yeni mezun bir doktorum.Katma değerime gelecek olursak 14 yıldır savunma sanatlarıyla uğraşıyor, gitar çalabiliyor,cemiyet sağ olsun 3 yıldır düzenli kitap okuyor,diksiyonu düzgün(ses tonu dahil),kendi çapın da şık giyinen bir bireyiz.

Malum üniversite zor olduğu için cemiyete mezun olduktan sonra yoğunlaşmak istedim. Nickimin anlamı da alaycı kişilik demek.Peki ben böyle miyim ? Ne yazık ki sadece çok samimi olduklarıma.

Konuya gelecek olursak benim aylardır çabaladığım ama bir türlü üstesinden gelemediğim bir sorunum var.Konuya örnek üzerinden anlatırsam daha iyi anlaşılır.Misal aşçılık kursuna yazıldım durumsal açılış yaptığım kızla aramızda geçen diyaloglar.

Kızın babasının hasta olduğu muhabbeti geçti sınıfta.Kalp krizi geçirmiş.Doktor ikinci kalp krizinde ölürsün demiş babasına,tabi kızın morali bozuk.

M: Mocker H: Hedef

1.gün

M: H....babanın hasta olduğunu duydum neyi var ?

H: Kalp krizi geçirdi.Doktor ikinci krize hayati tehlikesi olduğunu söyledi.Bizden helallik falan istedi babam.

M: Saçmalamış öyle şey mi olur. (Yaşadığımız şehir küçük).Buranın doktorlarından da böyle bir teşhis beklenirdi zaten.

H: Sorma umudumuzu kestik artık

M: Babanı alıp hemen büyük şehirde bir doktora götürüyorsunuz.Hemen karamsarlığa düşmüşsünüz.Benzer bir hikaye anlattım bu durum gibi arada.

H: Babamı ikna edemem ben dinlemez ki beni falan dedi.

Kadınların virgülleri makalesi aklıma geldi, hem de daha fazla uzatmak istemedim konuyu.Konuyu kapattım.Bugün böyle bitti.

2.gün ve 3.gün hiç konuşmadım kızla.Hem etrafı gözlemlemek istedim. Hem de sürekli ben adım atmayayım dedim.

Gözlemlerim: Kurstaki tüm erkekler kıza yazmaya çalışıyor. Biri friendzone aşamasına gelmiş.Kıza akşam sana mesaj attım niye geç cevap verdin diye konuşmuyor kıza küsmüş, triplere giriyor .Biri gidiyor durduk yere sandalyesinden kalkıyor kızın yanına gidip H naber nasılsın diyor,sürekli ama.Kursta tanıştığım hedef olmayan bir kız,hedef kızla samimi arkadaşmış.Akşam mesajlaşırken,bu hedef kız buna sınıftaki tüm erkekler bana bakıyor diye bir şeyler söylemiş.Ben bunu duydum.Yüzüne bile bakmamaya başladım. 2. 3. gün

Hafta sonu tatili

4.gün: Sınıf hala aynı kızla konuşmaya çalışıyorlar.Ama kız ilgisini bana yöneltmeye başladı. Bana iş atmaya çalışıyor. Şöyle ki sürekli benle konuşmaya çalışıyor.Bildiğin pas atıyor. Ama bende tık yok.Hedef kız,ya başkası olsa...

Kıza bir shut gibi yaklaşmak istemiyorum bende. Aklıma rutinler, negler geliyor. Cevaplar hep kafamda. Ama o efendi kişiliğimden ödün veremiyorum. Ya kız alınırsa diye neg bile atamıyorum.Samimi olduğum insanlarla konuşabildiğim gibi konuşabilsem her şey mükemmel olacak ama yok.O cool olma kafasından taviz veremiyor bünyem.

Cemiyetteki tüm tavsiyeleri okudum.Ama olmuyor.Evdeki enerjim,tanıdığım insanların yanındaki kişilik başka,sosyal ortamda başka.Anlayacağınız hedefin yanında sevimli piç olamıyorum.Dile kolay yılların efendi adamı olmuyor işte

2. HELAL BRO meydanokuyan HELAL BRO dedi
    GOLD elijaah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir, Denizli
    Tebrik
    Konular
    6
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba dostum, tekrardan hoşgeldin. Ben çok mükemmel bir insan değilim ancak sana naçizane bir tavsiye verebilirim. Lafı fazla uzatmadan konuya gireyim. Bu arkadaşlarınla olduğun gibi olamama durumunu ancak dışarıya açılarak yenebilirsin. Örnek vermek gerekirse eczaneye gidip jelibonlu prezervatif iste mesela. Dışarıyla dalga geç abartmadan, bunu kendine bir oyun edin. Bunu yapmayı başarabildiğin an zaten hayatın her yerinden ayrı zevk almaya başlıyorsun. Kimseye karşı çekinmiyor, daha dobra biri oluyor, gerektiği yerde gerektiği şekilde konuşuyor ve aşırı eğleniyorsun.
    Gündüzler ironik ve trajikomik bir senfoni, gecelerse sırtlardan girip kolları birbirine kavuşturan rüzgar gibi keskin ve duygunu bir serenat.

Silver mocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hoş bulduk yoldaş.Bunu bir politikacıdan daha duymuştum.Eczaneye gidip simitler çıktı mı diye sormalar falan;lakin bu topluluk önünde korkmadan konuşmanı geliştirir diye lanse etmişti.

Ben 200 kişilik bir konferans salonunda şarkı söyleyebiliyor,konuşma yapabiliyorum.Kursta herkesin önünde bağırarak da konuşabiliyorum.Hatta hedef kızla da çekinmeden konuşabiliyorum.Ama o öğrendiğim melodik ses tonu ile konuşma,yüzümdeki gülümseme,sataşmalar,dalga geçmeler yok oluyor;sıradan,monoton rutinleri uygulayamayan, bir tip haline dönüşüyorum.Cemiyet yokken bunları fark edemiyordum.Şimdi kişilik değiştirmeye çalışıyorum ama olmuyor.

Gidip Californication dizisini izliyorum,rol model oluşturup belki gaza gelirim diye. Burada bir forumda görmüştüm defalarca piçim piçim diyorum etki etmiyor.Evden çıkmadan önce kendimi gaza getireyim diye aynanın karşısında gülümsemeler,saçmalamalar falan.Enerji yerinde tamam bugün olacak diyorum.Sosyal ortama bir giriyorum her şey gitmiş.Yine efendi Mocker. Belki de kendimi daha tanımadığımdan oluyor.

Gerçekten dediğin şeyler işe yarayacaksa uygularım ama benim için sorun yok

GOLD elijaah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir, Denizli
    Tebrik
    Konular
    6
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunun bir kısmını başarabilmen senin adına ne mutlu dostum. O zaman şöyle bir tavsiye verebilirim, kendini analiz et. Sen yukarıda bahsetmişsin şöyle olmuyor, böyle olmuyor diye tamam, kabul ediyorum bu da bir analiz ancak daha detaylı analiz etmeni tavsiye ederim. İnsan korkularının, çekindiği şeylerin üzerine gitmeden onu yenebilecek bir varlık değildir. Anlıyorum o heyecanı taa bu işlerin başlarında bende yaşardım ama şuan hiç tereddüt etmem. Neden mi ? Çünkü karşımdaki kadını analiz etmeden önce hep kendimi derinlemesine analiz ettim. Kendine bir konuşma sırasında şu hatayı yaptım diyebilmelisin, burada bunu dememeliydim veya şöyle demeliydim diyebilmelisin. Bu analizi yaptıktan sonra orada ne yaptıysan onu yapmamaya, yapamadıysan yapmaya, söylediysen söylememeye ve söylemediysen de söylemeye şartlandır kendini. Ne pahasına olursa olsun bunu yap. O an inan ki o cümleler veya o hareket senden çıktığı anda sonuç ne olursa olsun sende bir rahatlama olacak ve bu durum senin için normalleşmeye başlayacaktır.
    Gündüzler ironik ve trajikomik bir senfoni, gecelerse sırtlardan girip kolları birbirine kavuşturan rüzgar gibi keskin ve duygunu bir serenat.

6. HELAL BRO Chaster11 HELAL BRO dedi