Selamlar cemiyet sakinleri ve diğerleri;

İsmim Emre, 18 yaşında 1.80 küsür boyunda tığ gibi bir çocuğum. (Zayıf birisiyim, bunun hakkında çözüm önerilerine açığım.)

Kendimi sürekli geliştirmeye çalıştığını düşünen, fakat kendi içimde yaşadığım çelişkiler nedeniyle bir türlü geliştiremeyen anormal bir insanım.

Birkaç gün önce, psikolojim alt üst olduğu zamanlarda "Help Meee!" tarzında bir post açmış daha sonrasında onları hangi kafayla yazdığımı anlayamadığım bir ruh haline büründüm.

TCMA ile başlayan oyun, Buraya gel çok şey kazanacaksın ile devam etmesine rağmen 2 yazı dizisini de bitirmemiştim. Kendime verdiğim sözler vardı, hem zaman ayırmak istemiyordum bu sosyal ilişkiler olayına hem de porno bağımlılığım nedeniyle açıkçası pek de ihtiyaç duymuyordum.

Hatta üniversite'ye yüksek beklenti ile gelip, %99.8 in öğrenmeye gelişmeye gelmediğini gördüğüm zaman kendim bir an diğer insanlardan soyutlamaya kalkıyordum ki daha sonra sosyalleşmenin bir ihtiyaç olduğunu idraak ettim. Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik okuyan bir arkadaşım geçen haftalarda, derste çok güzel bir konuya değindiklerini ve bana bu konuyu anlatmak istediğini söyledi. Hevesle dinledim ve konuyu bana açtığı için teşekkür ettim. Zaten farkında olduğum bir konuydu fakat tam olarak belirsizlik vardı.
Konuşmanın özeti;
"Her insanı kullanabilirsin, en boş insanda bile işine yarayacak bir şey vardır. Lider olmak istiyorsanız, her insan ile iyi anlaşmalı ve onların dilinde konuşmayı bilmelisiniz. Sınıfın en alakasız adamı çok iyi bir avukat tanıyordur ve o çocuk ile aranız iyi ise sizin avukatla tanışma fırsatınız çok çok artacaktır. Sınıfta hiç bir şey anlamayan aile zoruyla gelmiş birisi vardır ve bu aile zoruyla gelmiş çocuğun dayısı "Microsoft'ta yazılım departmanında yetkili" olabilir. Hadi hiç bir vasfı yok diyelim, zaten onlarla bir ilişiğiniz yok" konulu bir sohbet geçti.

Ben boş insanlarla takılmayı sevmeyen bir yapıya sahiptim, kısa süre önce boş insan diye bir şey olmadığı kanaatine vardım, aslında boş insanlar değil, ilgisiz insanlar vardı.
Okuduğu bölümü sevmiyor fakat güzel kaligrafi yapabiliyor. Konuşmayı pek beceremiyor fakat çok mükemmel dans ediyor. Dersleri kötü fakat basketbolda gözlü görülür başarısı var.

Ben bunun yeni farkına vardım. Günümün büyük bir kısmını kendi kariyerim ve gelişimime ayıracağım fakat sosyalleşmeyi unutmayacağım. İnsanların beni tanımaya ve benim insanları tanımaya ihtiyacım var.

Hoşbuldum cemiyet sakinleri