Hello & Welcome to our community. Is this your first visit? Kayıt ol

User Tag List

Toplam 4 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 4 arası kadar sonuc gösteriliyor
    Üye BerkiaNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik
    Konular
    55
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Gelişim İşte Böyle Birşeydir

Her kim olursanız olun, kendinizi nasıl bildiğiniz değil, insanların sizi nasıl algıladığı sizin gerçeğinizdir.

Çok şey bilebilirsiniz, kültürlüsünüzdür, birikimlisinizdir, büyük bir potansiyeliniz vardır.

Eğer ki siz bunu çevrenize yansıtamıyorsanız, kendi kendinize diyeceğiniz şey şudur:

Bu kadar şey bilmeme rağmen \"Neden çevremden güzel tepkiler alamıyorum?\" diye sorduğunuzda kendinize,

Karşınıza insanların sizi nasıl algıladıkları çıkar,

Alfalık hiç bitmeyen bir yolculuktur, keza kız tavlama ve ilişkilerde başarıda aynı şekilde bir anda olacak bir şey değildir. Kendi içerisinde bir serüveni vardır, düşmek de kalkmak da işin içerisindedir.

Bir arkadaşım geçenlerde beni aradı,

\"BerkiaNo, kadınları mutlu etmesini biliyorum, iyi bir kişiliğim var, birçok konuda diğer erkeklerden farklıyım, ama nedense bir şey eksik, kadınlar bir süre sonra benden uzaklaşıyor sence neden böyle?\" diye sordu.

\"Ona dedim ki, güzel taktikler bilebilirsin, rutinlerle, hikayelerle çabuk ilgi çekebilirsin, fakat seni ilginç kılan şey sadece o hikayeler, rutinler ve geçici farklılıklar olduğu için devamında sıkıntı çekiyorsun, kimi zaman tıkanıyorsun, bunun sonucunda özgüveninde o yükselmelerin ardından düşüşler yaşanıyor\"

Bana hak verdi ve aslında kalıcı bir çekiciliğim yok işte bunu nasıl sağlayabilirim? diye sordu.

İşte asıl sıkıntı şurada arkadaşlar,

The Game kitabı, bir ilizyondur. Çünkü türkiye ile amerika gerek sosyal şartlar, gerek toplumun algılayışı ve kadınların özgürlüğü konusunda çok ayrılar.

Buradaki kadın karşısındaki erkekle seks yapabilmek için ya da birlikte bir ilişki kurmak için \"ülke şartları nedeniyle oradaki materyallerden daha fazlasına sahip bir erkek istiyor\"

Eğer ki siteyi sadece bu şekilde kullanırsanız, o materyallerle ilerlemek bence kolaydır bende isterim böyle olmasının işe yaramasını ama gel gör ki malesef olmuyor.

Bana telefon açan arkadaş gibi çuvallarsınız.

Şimdi başlıca değişkenleri sorgulayalım,

Ardından, sağlam karakterli, çekici, sosyal, alfa ve onlarında ötesindeki erkeğe nasıl ulaşılır. Sizlere bunu anlatmadan önce iki taraflı gelişimden size söz edeyim,

İki taraflı gelişim şöyle birşeydir:

Karşınıza çıkabilecek problerele karşı makaleleri okursunuz ve o problemlere karşı makaledeki öneriyi kullanırsınız,

Örneğin kadın beni hiç aldattın mı? dediğinde,

\"Saçmalama kıskanç şey\" demek.

Site sayesinde, dışarıdan kaynaklı bir gelişim iken,

Yani \"balık\" iken, sizin bir konuda birşey deneyimlemeniz, balık tutmayı öğrenmeye başlamanız, gelişimin diğer tarafıdır.

Her ikisi de faydanızadır, sitede zaten bir çok durum hakkında ve genel anlayış hakkında makaleler vardır,

Buraya ekmek olmak niyetinde gelen, güzel şekillenen bir hamur haline gelecektir, ama fırına girmedikçe çiğ kalacaktır.

Fırın ise yaşamdır, düşmektir, acı çekmektir, kimi zaman aşk acısı çekmektir, bazen hata yapmaktır...

O nedenle içiniz rahat olsun bunların her birisi sizin pişmeniz için karşınıza çıkan şeyler olmuştur, olacaktır.

Her ne kadar \"Ego\" üzülmek istemediği için, size üzüntü verme ihtimali olan şeylerden kaçmaya teşvik etse de,

Mantığınız \"egonuz\" ile konuşsun ve ona desin ki eywallah kardeş üzülüyoruz bütün bünye olarak, ağlıyoruz sızlıyoruz ama; bu bir kere olacak birşey bir dahakine üzülmek olmayacak, tecrubeli olacağız.

Hepmiz las vegasta bir kumaranede zar atan kumarbazlarız,

Orada yıllardır zar atan ile, yeni gelip acemi şansıyla bir kaç el kazandıktan sonra,

Bir anlık \"ben en büyüğüm diyen\" adam, yenilmeye başladığında, bu işleri aslında bilmiyormuşum, deneyip yanılmam lazım diyecektir.

Ya da vazgeçip çıkıp gidecektir, kumar oynamak bana göre değil diye,

Şu bir gerçektir ki her ne konu olursa olsun, yüzlerce kez yenilseniz de pes etmeden devam ederseniz, o işte uzman olursunuz, inatçılık güzeldir.

Bir yolculuktur işte o nedenle, hem alfalık, kadın-erkek ilişkilerinde, sosyal ortamda başarılı olmak..

Sözler çok havada kalıyor çünkü, okumak insanı fırının içinde olmasını, pişmesini sağlamıyor. Ama orada iken kendinize güvenmenize yardımcı oluyor, biliyorum.

Siz yine hamurunuza güzel şekil vermeyi unutmayın

Yazdıklarından çok şey öğrendiğim wonder women demişti ki,

Hayat korkakları sevmez.

İşte gün gelince bunu anlayacaksınız, aradan zaman geçecek.. Kadınlar da korkakları sevmez, gerçeği ile karşılaşacaksınız.

Ne kadar korkusuzsanız, o kadar hayatın içindesiniz, ne kadar hayatın içinde olursanız ve olaylara korkakça bakmamayı öğrenirseniz, bir kadının size kendisini farkında bile olmadan teslim etmesi kolay olacaktır.

Şimdi bir alıntı ile yazıma son veriyorum ve denemekten korkmayacak kadar yürekli olmayı başaran insan, o andan iltibaren alfadır, demek istiyorum.

\"Evde bazen insan yorulur. fazla oturma çık dışarı. çek mis gibi kokusunu ciğerlerine.gece olsun çık yine de.er ya da geç bir ödül verir sana. hayat korkakları sevmez. sokak ise hayatın kendisidir. bir köprüye çık. ayakkabını boyat, bir sigara al.evlerde saklanma. klavyeler iyidir de, sokağın keyfini vermez. bırak kendini rastlantılara.sultanahmet\'e git bir gün. kapalıçarşıyı gez. çemberlitaş hamamında keselen. takunyaları giy, limonlu çayını iç ısınır için, hayatın keyfinle.insan insanın zehrini alır derler. sahaflarda kitap bak. tiyatroya git, nişantaşı\'nda teşvikiye\'de dolaş. yıllar olmuş, insanların suratlarına bak. büyük ve önemli kararlarını mutlaka sokakta yürürken al. sokak idraktir unutma. minübüs\'e bin, esenler garına git. ayrılanlar vedalaşanlar vardır. hayatının kıymetini anlarsın. arabalara saklanma dokun insanlara. bak bir anne file taşıyor, soğan patates almış.biber kızartacak evde. emekli aylığı kıt.kocası ölmüş. yüzü kırışık. bir esnaf lokantasında kuru pilav dene.balık ekmek ye.korkma zehirlemez. burun kıvırma hayatın kenarına sokaklara. sirkeci cumartesi git bak kış geçiyor. esnafla konuş,çay bile ısmarlarlar. gece beyoğlu\'na git. gece ile gündüz insanlar farklı konuşur. bu hayat saklananları sevmez. kimlerle karşılacaksın bir günde. telefonla yarenlik arama sokakta ara hayatı. gözlerine bakarak konuş,kaçırma gözlerini. öyle dolacaksın ki yeniden. şarj dedikleri bu yani,sokak. öğretir,gösterir, rastlantılar açar.bir bakarsın.\"

Saygılarımla

BerkiaNo.

Geleceği tahmin etmenin en iyi yolu onu tasarlamaktır.
    Russell L. Ackoff

Fetvacı Başı - Reyizz JoKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Tebrik
    Konular
    371
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cvp:Gelişim İşte Böyle Birşeydir

Çok güzel yazı.
    ana sayfaya makale olarak gidiyor...

bu arada..

bu yazıyı beğenenler, şu yazıyı da beğendi
    http://www.puacemiyeti.com/index.php...kazanamaz.html
    "Cemiyet Sıçmayı Önlemek içindir, sıçtığınız boku temizlemek için değil" - JoKeR

Cemiyette YAZAR olmak ister misin ? TIKLA
    ( Makale Altına Nickinizi yazın piliiz)

VIP Emin Arnes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik
    Konular
    28
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Berkono kalemin muhteşem.okudukca bitmesini istemiyorsun..

VIP candela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik
    Konular
    5
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Tanrı,eğik çizgilerle doğru yazar." Öhöm

Cemiyetten önce misina kanca olarak düşünüyordum bu olayı. Kancayı takabilirsin de misina sağlam olmadıktan sonra... Kanca kolay iş. Çok kolay. Zihinsel güç ...

İnsan karakterini ben yenilmezim, istediğim her şeyi başarabilirim diye tanimlarsa yıkılmaz oluyor.

He bir de imzam
    Bana yağmuru anlatma,yağ!