PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ders anlattığım kız

pcwd
19/05/2012, 02:15
Merhaba.Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola.Sorun şu: Bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştığım kıza fizik dersi anlatıyordum. Öyle laf arasında tavla bilip bilmediğimi sordu. Bende bilmediğimi söyledim ve öğreteceğine dahi söz aldım.Neyse ders anlatımı bitti dağıldık filan. Ertesi gün face de gördüm biraz muhabbetten sonra tavla sözünü hatırlattım(buluşma alma amacıyla). O zamana kadar tak diye yazdıklarıma cevap veren kız bunun üzerine hiç bir şey yazmadı bende panikle neyse sonra görüşürüz deyip çıktım :) işin tuhafı hemen ardından görüşürüz yazdı. Yani işi vardı da görmedi gibi bir durum yok. Bu hareket nedir ne değildir değerli üstadlar? Hiç mi görüşmek istemiyor anlamadım gitti. Biliyorum biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkürler.

Hacivan
19/05/2012, 03:29
Seninde dediğin gibi kız paniklemiş,anladığım kadarıyla fazla sosyal biri degil.Buluşmayı sen ayarlayıp onu davet etmen daha doğru olur.

Şöyle düşün sen kaptansin hedef ise yolcu,yolcudan gemiyi sürmesini istemek abest olur.

Max_Payne
19/05/2012, 07:12
Hacivan iyi belirtmiş.Kız yolunu bilmiyor ona harita olmalısın.

Buluşmayı da öyle hatırlatmaya gerek yok.Bir ara \"dışarı çıkıyorum bana katıl istersen\" diyerekten çağırabilirsin.

pcwd
19/05/2012, 07:43
Aslında kız benden sosyal. Ben biraz asosyal sayılırım ama artık isyan bayraklarını çekme zamanı geldi diye düşünüp böyle bir girişim yapayım dedim. Sanırım erken davranıp sıçtım. Tekrar ders anlatma gibi bir durumum söz konusu acaba zamanı kollayıp yorulduk ya diyerek ve sözünü hatırlatarak bir buluşma ayarlamaya çalışsam nasıl olur sizce?

FOX
19/05/2012, 10:28
pcwd yazan:

Aslında kız benden sosyal. Ben biraz asosyal sayılırım ama artık isyan bayraklarını çekme zamanı geldi diye düşünüp böyle bir girişim yapayım dedim. Sanırım erken davranıp sıçtım. Tekrar ders anlatma gibi bir durumum söz konusu acaba zamanı kollayıp yorulduk ya diyerek ve sözünü hatırlatarak bir buluşma ayarlamaya çalışsam nasıl olur sizce?

Tutup da kiza ders calistirmayi teklif etme sen , o ders calismak iatediginde bi kahve ismarlarsan calistiririm de nie bedavaya calistirasin baska hedeflerw de yonel cok fazla ustune dusme bunun

pcwd
19/05/2012, 10:56
anladım sanırım.yani kendimi ağırdan satacağım gibi birşey?

liderfilozof
19/05/2012, 22:05
Çok dert etme bu kızların genel hali anlık değişkendir bunlar baş başa olduğunuz anda senden aniden etkilenir ilgini çekmeye çalışır senden ayrılınca aniden o ilgiside kaybolur
Senin bu olayda tek yaptığın hata kızla ilk konuşmanda bir buluşma ayarlamaya çalışmak ilk veya ikinci konuşmada kız ima etmedikçe buluşmanın söz konusunu bile açmamakta fayda vardır benim tavsiyem bu yönde

pcwd
20/05/2012, 05:44
peki bu hareketim sıçmak olarak nitelendirilebilir mi? yoksa birşey olmamamış gibi devam mı edeyim?

Clark Kent
20/05/2012, 06:18
bence birşey olmamış gibi devam edebilirsin..

anladığım kadarıyla dışarı cıkalım, şuraya gielim gibisinden birşey söylememişsin,
sadece tavla sözünü hatırlatmışsın.

devam devam, hiç ara vermeden, tam gaz ileri.. :D

themask
20/05/2012, 06:21
1-Kız kendisi konuyu açmış sen de sözü almışsın. Güzel.
2- Löööp diye atlamasaydın iyi olurmuş. Yine de sorun değil.
3- Sıçmamışsın. Kızı darlama. \"Hani tavla\" \"hani demiştin\" \"hani bilmemne\" deme. Bir süre normal takıl. Sonra o dayanamaz hatırlatır.
4- Hatırlatmazsa da, sen hatırlatırsın belli bir süre sonra. \"Aa sen de iyice mızıkçı oldun\" dersin. \"Ne mızıkçılığı\" falan der anlamaz. \"Hani tavla öğretecektin\" dersin konu açılır.
5- İşim kesin olsun diyorsan. Üstteki muhabbeti yüzyüzeyken yap ve tarih belirle.
6- Tarih belirlerken, kendin için uygun olan günleri söyle, senin için hangi günler uygun de. Ona göre sen belirle, tarihi (belki yeri de)..

Kolay gelsin.

pcwd
20/05/2012, 09:12
edit: En önemli noktayı unuttum arkadaşlar. Bir eleman kızın yanında beni gearlamaya çalışıyor. Elemanın ağzı laf yapıyor sayılır (en azından benden iyi). Ama bence eleman yapışkan davranışa doğru kayık gibi. Bu konuda neler yapabilirim?

Hacivan
20/05/2012, 10:20
Gaer meselesi başlı başına bir dünya...

Sana tavsiyem rakiplerle mücadeleden önce kendinle mücadele et eksiklerini kapatmaya,kendine bişeyler katmaya bak.

Rakiplerinle arandaki mücadelende en iyi ilerlemeyi bu şekilde sağlarsın.

pcwd
20/05/2012, 10:25
bu elemanlandan çene bakımı dışında çok çok üstünüm. bir kere eleman tutartsız biri her gördüğüne yazıyor. kızla yeni tanışmış olmasına rağmen sürekli mesaj filan atıyor. Acaba mücadeleye mi girsem yoksa elemanı direk yok mu saysam anlamadım?

ArCuS
20/05/2012, 10:31
gear lara cevap verme ve hazır cevaplılık konusunda yapılacak şey kitap okumaktı yanlış hatırlamıyosam forumda okumuştum

Hacivan
20/05/2012, 10:43
Gaerle mücadeleye hem gir hemde girme yani alttan alttan manipüle et.

Gaerin önce götünü kaldır sonra bırak kendi düşsün ne kadar yüksekten düşerse o kadar çok zarar alır.

pcwd
20/05/2012, 10:52
Hacivan yazan:

Gaerle mücadeleye hem gir hemde girme yani alttan alttan manipüle et.

Gaerin önce götünü kaldır sonra bırak kendi düşsün ne kadar yüksekten düşerse o kadar çok zarar alır.

götünü nasıl kaldırayım biraz açar mısın tam anlayamadım.

ArCuS
20/05/2012, 11:10
mesela ben bir örnek veriyim çok yaparım bunu

ben:ya zaten x iradesi yüksek bir insan istediği zaman sigarayı bırakabilir bağımlı deği.

x:ya evet ben zaten bağımlı değilim.(güler filan bi mutluluk hali)

ben:bok bağımlı değilsin(beden dilinle de iyi yansıtmalısın)

Hacivan
20/05/2012, 11:11
gaer\'e,olduğundan fazlasını hissettirmelisin mesela;

başından geçen sıradan bir olayı anlatır abartırsın,çok basit bir espri yapar sen beklenmedik şekilde olumlu bir tepki verirsin vs. vs. bu onun ruh halini bozar

ben ne anlatıyorum böyle ya anla işte dostum :laugh:

pcwd
20/05/2012, 11:22
:D anladım anladım. E malum durumdan ötürü pazartesiye kadar kızı göremeyeceğim. Artık tüm bu tavsiyeleri pazartesi uygulamaya çalışacam. umarım ilk oyunumda başarılı olurum. tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Hacivan
20/05/2012, 11:42
başarılı olmaman için hiçbir neden yok iste yeter :)

Wonder Women
20/05/2012, 16:18
kizin neden pat diye ciktigini bilmiyorsun

o nedeni kafana takma!

cunku bilmiyorsun

tavla konusunu acma

o sana makul bir aciklama yaparsa ( sen gayet normal ve icten davranacaksin genel olarak) kiz diyelim ki ya pat diye ciktim su oldu diyebilir- genelde kizlar bu tur seyler derler cunlu-

guzelce dinle ve cok sakin bir sekilde bak kiza eger biraz mahcup anlatiyorsa.onemli degil baska bir zaman daha uzun sohbet ederiz merak etme de ve donup baska birinin yanina git! derhal

yok kiz geyik yapar gibi laf arasinda derse ve biraz umursamaz davranirsa bakisinla cezalandir... bos konusuyorsun de ve geri cekil. baska bir kizla ilgilen ve o baska kizin kahkaha atmasini sagla!

sen cevrendeki kizlara harika vakit gecirten bir adam ol!

kadinlar bunu daima farkeder!

kiz hic bir aciklama yapmazsa sen de hic bir aciklama yapma! ortada ekstra ilgilenmeni gerektirecek bir durum yok! farketmemissin bile! onu mu sayiyorum ayni anda kac kisi ile sohbet ediyorsun allah bilir:)

gear olayinda benim tercihim o tur gereksiz ve basarisiz erkeklerin laflari vs karsisinda kizin gozunun icine muzipce bakmaniz dahi yeterlidir! kizin onu cezalandirmasi gerekir!

tavla meselesine gelince: baska tavla bilen kizlarda vardir!

cevrende bir kac kiz arkadasinla daha bu tur muhabbetlere gir! sana ilgisi varsa bozulacaktir! hani ben ogretecektim der! sen de baska tavla bilen kizlarda var diyeceksin!

oyun adim adim orulur ve tepkilere gore sekillenir
iyi oku dogru oyna

dip not: ne ibnelik olurdu? bana tavla bilmiyorum diyen adamin beni mars etmesi:)

pcwd
23/05/2012, 08:33
arkadaşlar işler sarpa sarıyor! Kızın kardeşi gelmiş daha görüşemedik. Birkaç sefer karşılaştım ama ailesi filan yanındaydı selam bile veremedim.O da sadece göz ucuyla bana baktı o kadar. Sizce ne yapmalıyım mesaj filan mı atsam? + beni gearlamaya çalışan elemanada kardeşim demeye başlamış (çok sarktığını anlayıp mesafe koymak içinmi yoksa gerçekten de o kadar yakın mı oldular elemanla 3 günde nasıl anlayabilirim?) hedef elden gidiyor değerli üstadlar görüşlerinize ihtiyacım var!!!