PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ünide arkadaş grupları

KenanB34
01/04/2011, 12:03
mrb lar cemiyeti pua.bu konuda tecrübeli arkadaşların fikirlerini almak istiyorum.bilindiği gibi üni biçok arkadaş grubu olur özellikle ilk seneden sonra daha da keskinleşir bu gruplar.ben ve benim gibi ünideki diğer arkadaşlar için nasıl önerilerde bulunursunuz.mesela 5 6 kişilik kızlı erkekli arkadaş grubunda bi arkadaşımız gruptaki bi kıza yazar reddedilince grup dağılır veya bunun gibi bi sürü durum.benim yaptığım gibi herhangi bi gruba dahil olmayıp herkesle muhabbeti olmak ama tabiki daha az samimiyet(tabi daha yakın arklar var genel olarak)mı daha ii dir.yoksa bi grubunun olması mı.bana göre kendini biyere sınırlandırmak yanlış gibi gelio.bide bu erkek gruplarından kızlardan hiç anlamayan ve anlamak da istemeyen arkadaşlarımız bazen el freni gibi oluyo.bildiğimiz gibi erkeklerin en az %90 bu konularda çok başarısız ve tecrübesiz.benim de yapmak istediğim o %10 da olmak ama işte nasıl bi arkadaş grubu kurmalıyız.sanırım biraz karışık oldu kusurlar affola şimdiden tşk ler

Pollux
01/04/2011, 17:24
aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum.Oldum olası gruplaşmaları hiç sevmemişimdir.Herkesle konuşmaya çalışıyorum.Lakin belli bir şekilde, grup olanlar birbirlerine daha yakın oluyorlar.

Herkesle yine konuşup, o ufak gruplarla arada , biraz kaynaşıp, ufak organizasyonlar yaparsak, güzel olur diye düşünüyorum.Nargile içmeye gitmek, bir haftasonu şehir turu (ben sene başında Ankara\'ya yeni gelenlerle yapmıştım,keyifliydi) ...vs.Daha sonra tanıdığımız grupları birbirleriyle tanıştırabiliriz belki.Topluca piknik, paintball etkili olabilir.

Aklıma takılan bir başka konu ise, grup dışından biri olunca onların dikkatini çekmek gerçekten çok zor oluyor.Cemiyette bu çekiciliği öğreniyoruz, öğrediklerimi uygulamaya çalışıyorum.Grup, eğer dışarıya gerçekten kapalıysa,pek sıcakkanlı değillerse, bizim de pek yapabileceğimiz bir şey yok gibi geliyor bana.

Tabi, bunlar, benim düşüncelerim. :) Ustalarımız bu konuda ne düşünüyorlar, ben de merak ediyorum.

deli
01/04/2011, 17:33
Tanıyabildiğin kadar çok insan tanıyıp az ve öz bir grubun olacak.
Hem maddi hem manevi aranda bağlılık olacak.

mersimes
01/04/2011, 18:40
bence herhangi bir grubun olmasın ama diyer gruplarlada aran iyi olsun hatta hergün yeni gruplarla tanısmaya bak

bir kaçtane iyi arkadasın olsun hele bunlardan biri kız çevresi geniş bir kızı yakın arkadaş yapabilrsen çevresine virüs gibi sorunusuz yayılabilirsin :cheer:

KenanB34
02/04/2011, 01:53
\"Grup, eğer dışarıya gerçekten kapalıysa,pek sıcakkanlı değillerse, bizim de pek yapabileceğimiz bir şey yok gibi geliyor bana.
Tabi, bunlar, benim düşüncelerim. Ustalarımız bu konuda ne düşünüyorlar, ben de merak ediyorum.\"
aynen katılıyorum bu düşüncelere.ayrıca diğer tavsiyeler için de tşkler:)

Feromon
02/04/2011, 03:27
Grup arkadaşlık kendi kendine oluşan birşey. Atalarımızdan kalan sosyal bir sürü oluşturmanın modern hali diyebiliriz sanırım.

Kendini yakın hissettiğin insanlarla vakit geçirmek, onlara değer verip kültürel ve sosyal bir paylaşım içersinde bulunmak...

Bireyin yakın arkadaşlarından oluşan kızlı erkekli bir arkadaş grubu olmalı bence. Fakat hep aynı insanlar içinde kalırsan kişisel gelişimin bir noktada durabilir. Farklı görüşler ve düşünceler için olabildiğince grup dışından da insanlarla iletişim halinde olman gerekir.

Aynı zamanda kadın-erkek ilişkileri ve cinsellik meselelerini tartışmanın en verimli ve rahat yolu arkadaş grubunda tartışmaktır. Dürüst cevaplar isteniyorsa grupta hiç bir şekilde birbirine yazılma olayları olmamalı. Arkadaşım dediğin birine yazmak insanlık tarihinin en büyük safsatalarından birisi zaten. Duygu karmaşasının en üst düzeyi. O yüzden Ne yapıyoruz? Çükümüze sahip çıkıyoruz.

Arkadaş grubun eğlenceli, rahat ve sosyal bir grupsa tadından yenmiyor.

Wonder Women
02/04/2011, 04:51
ya şimdi bu kızlı erkekli grup olayı aslında tam bir komedi.. iki şekilde oluşabilir. grup içinde kesin ama kesin bir ara bir içki alemde, bahar şenliğinde orada burada ikinizde sevgilisizken filan kızlardan biri ile birşeyler yaşanır. sen değilse başkası yapar.

bu arada kızların sevgilisi olsa, onlar grubua dahil mi olur yoksa kızı gruptan alır kendi grubuna mı sokar..

bu arada senin sevgilin olunca, onu gruba mı sokarsın yoksa onun grubu ile kendi grubun arasında mekik mi dokursun..

:) anlayacağın çok bilinmeyenli bir sürü denklem bu.

tek bir grubun olsun ama grubundaki insanların esnek olmasına bak. mal arkadaş tayfası insana zarar verir ama yine de onlar da lazım hayatta.

esnek bir iki grup mantıklıdır. mümkün olduğunca bir sosyal hayat olsun. dışarı çıkılsın sinemaya gidilsin bara gidilsin. evde birşeyler yapılsın.. bolca şamata olsun. kızlar çoğunlukta olsun. kızların kız arkadaş çevresi cevherdir. o cevherin kalitesi de önemli..

bunlara dikkat ederek takıl!

JoKeR
05/04/2011, 00:30
tek bir gruba yapışıp kalmak iyi değildir.
Hiç bri grubu olmadan ordan oraya gezinen bir adam olmakta iyi değildir..

yani insanlar seni düşününce bu şunlarlar şunlarla takılır diyebilmeli..

örneğin ben şöyleydim..

kendi sınıfımdan( senemden ) küçüj bir grup

alt sınıftan daha byük bi grup ( alltan ders çok olunca insan ister istemez kaynaşıyor )

tiyatro klübndeb bir grup

doğa sporları ve gezilere sürekli katılan tayfalardan bir grup

balka bir ünideki kuzanim ve arkadaşımın grupları..

ama tabi..

en samimi olduğun kişiler zaman içinde oturuyor..

ben birşey diyim mi ?

üniversitede erkek dost edinmek mantia edinmekten daha önemli belki de..

amına koyim.. karı her zaman buluıyorsun. evlenmedin mi zaten tüm eski sevgililerle ilişkin kopuıyor.

eski devgiliyi bıraktım, evlenince hatun dostlarında tarih oluyor..

şöyle bir geriye dönüp bakıyorum..

lan geçmişten kalan kadın yok hayatımdanerdyse..

evlenmiş gitmiş,
şöyle olmuş böyle olmuş..

erkeklerin kıymetini bil..

iyi niyetli abazaları yanında tut
kötü niyetli adamı
abaza da olsa, karı kız işinde iyi de olsa uzaktut.

insanları tanı,

ortamlara gir,

iyi olanları biriktir.

Rüzgâr
05/04/2011, 00:36
JoKeR yazan:

tek bir gruba yapışıp kalmak iyi değildir.
Hiç bri grubu olmadan ordan oraya gezinen bir adam olmakta iyi değildir..

insanları tanı,

ortamlara gir,

iyi olanları biriktir.

+1

Skrillex
05/04/2011, 01:40
4-5 tane sağlam erkek arkadaş dost edinirsen kız çevresi yapmanda kolaylaşacak nası olsa herbiriniz 1 kız getirse ortama cümbüş yaşarsınız

Jokerinde dediği gibi önce sağlam bikaç arkadaş edin gerisi gelir

cırcır
05/04/2011, 01:50
Joker reis gerekeni yazmış.

Aslında tüm makaleleri okusan çoğunda bundan bahsediliyor zaten kardaşım.SOSYAL ORTAM SARJı

Türkiye\'de üniversite hayatının renkli,eğlenceli ve bol yıkama yağlama ile geçmesini istiyorsan kesinlikle güzel ortamların olduğu arkadaş gruplarının olması lazım.

Eğlenceli,sevilen ve ortama enerji pompingi yapan bir adamsan zaten; gruplar seni içlerine almadan edemez.

Ve bu gruplar sayesinde biton hatun kişi götürebilirsin.(nihahha)

JoKeR
05/04/2011, 02:34
sevdiğin bir kadının sevgilin olması, kantine onunla el ele girmenin tadı da başka bir şeyde yoktur benden söylemesi..

okulun yarısını zikeceme,

sevgilimle gezmeyi yeğlerim..

göt göğüs bulunurda, sevgi kolay bulunmuyor mirim.