PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yenı unıversıte hayatı

hugoboss007
18/09/2010, 11:08
arkadaslar sıteye yenı uye oldum daha acemıyım desem yerıdır . tek sıtede deıl ız konusundada bu yıllardr boyle. yanı bı hayata baslamama sarm cok az bı zaman kaldı ama ..... ben yıne aynı ben :) sizden yarm ıstıorummm :S kendımı anlatmaam gerek yok sanrım durum ortada

gd24
18/09/2010, 11:13
makaleleri okuyarak baslayabilirsin kardes

hugoboss007
18/09/2010, 11:14
sanırım su an ıcın ıyı fıkır :) teşekkurler

bttf
18/09/2010, 21:09
Bir cold reading ;)

çok dikkatsiz ve olaylara gereken önemi vermeyen birisisin

\'durum kontrolün\' kötü yani an\'ı kontrol etmekte zorlanıyorsun

Örneğin bir cafe de kızla iken istediklerini konuşmaya ve gidişata dikkat etmiyorsun...

Isn\'t it?

eXciTiNG
18/09/2010, 22:02
gd24 yazan:

Kesinlikle katılmıyorum.. Makaleler sana belli durumlar karşısında ancak fikir verebilirler. Oyunu öğrenmek konusunda sana zerre kadar faydası olmaz.

Oyun\'u öğreneceğim diyorsan:
- Önce saha raporlarını oku. Kim ne yapıyor bir fikrin olsun. Bazı yabancı terimler göreceksin onları not al o konular hakkında birşeyler varmı forumda bak, yoksa o konuda bilgi almak için başlık aç.

- Saha raporlarından sonra oyuncuların yorumları var onları da oku. Böylece neyi yanlış neyi doğru yapmış bir fikrin olur.

- Saha raporlarından sonra sırasıyla açılışları rutinleri oyun ortasına filan geç.

- Bu kadar yeter dedikten sonra dışarıya çık tanımadığın insanlarla konuşmaya başla. İlk önce yaşlı/genç, kız/erkek ayırma kimi bulursan konuş merhaba de.

Ne hakkında uğraştığını bilmeden dalma olayın orta yerine git önce temel kaz.. bol şans

gd24
18/09/2010, 22:51
eXciTiNG yazan:

gd24 yazan:

Kesinlikle katılmıyorum.. Makaleler sana belli durumlar karşısında ancak fikir verebilirler. Oyunu öğrenmek konusunda sana zerre kadar faydası olmaz.

Oyun\'u öğreneceğim diyorsan:
- Önce saha raporlarını oku. Kim ne yapıyor bir fikrin olsun. Bazı yabancı terimler göreceksin onları not al o konular hakkında birşeyler varmı forumda bak, yoksa o konuda bilgi almak için başlık aç.

- Saha raporlarından sonra oyuncuların yorumları var onları da oku. Böylece neyi yanlış neyi doğru yapmış bir fikrin olur.

- Saha raporlarından sonra sırasıyla açılışları rutinleri oyun ortasına filan geç.

- Bu kadar yeter dedikten sonra dışarıya çık tanımadığın insanlarla konuşmaya başla. İlk önce yaşlı/genç, kız/erkek ayırma kimi bulursan konuş merhaba de.

Ne hakkında uğraştığını bilmeden dalma olayın orta yerine git önce temel kaz.. bol şans

yok kardes tamam onuda yapsında ilk önce makaleleri okuyup terimleri ögrensin diye cünkü bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz ben okumadan basladım bisey ögrenemedim simdi okuyorum bir seler kafamda olusmaya basladı ondan dedim

eXciTiNG
18/09/2010, 23:05
Bazen bir işi dört dörtlük yapabiliriz. Ama nasıl dört dörtlük yaptığımızı bilemeyiz.

yada daha dün dört dörtlük yaptığımız işi bugün dört üçlük yaparız ama sebebini bilemeyiz. Çünkü genelde başarılıyken küçük bir ihtimalde kontrolüm dışında oluşan olaylardan kaynaklanır.

Oyun\'u öğrenmek için birinden öğrenmek gerekir. Öğretecek birisi yok ise bu işte deneyim sahibi olmuş birisini dinleyerek/okuyarak birşeyler öğrenebiliriz.

\"Ben bu oyunu öğrenmek istiyorum istedigim kişiyle harika vakit geçirmek ve ilişkilerimi batırmamak istiyorum\" diye düşünüyorsanız önce Saha raporlarından ve yorumları okuyarak başlamak lazım.

Bir bina inşaatı önce temel kazılarak sonra temel atılıp üstüne kat çıkılarak devam eder. Sonra ince işçilik gelir: duvarların sıvası badanası boyası kapısı penceresi sonradan gelir. Her şeyin bir zamanı ve sırası vardır.

Önce bir kızla nasıl tanışılacağını nasıl davranılacagını öğrenip sonra yatağa daha kestirme nasıl götürürüm onun hesabına girin!!

gd24
19/09/2010, 01:29
temel kavramlar ve kadınlar hakkından devam

o kitabı bulmasan da olur

ben yeni üye oldumda aga bana ilk baslarda ne önerirsiniz nerelere bakim yeni gelenler okusun bölümünü okudum bide neil strauss oyun adlı kitabı hiç bir yerde bulamıyorum bu kitabı nasıl temin edebilirim e-book dahi olsa olur

valla ben yeni üye oldugumda jokere sordum ne yapmam gerek diye makaleleri oku dedi ilk geldigimde yeni gelenlere makalesini hemen okumustum