Bakıyorum da hala cemiyete kayıt olmamışsın. Butona tıkla da cemiyete kaydını yapalım. Kayıt ol

User Tag List

Likes Likes:  2
Toplam 3 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 3 arası kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  VIP Üye thewomanizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  13/06/2017
  Mesajlar
  132
  Konular
  4
  Helaller

  Baştan Çıkaran Konuşmanın Sırrı

  Bu konuyu çoğu arkadaş sıkıntı yaşadığı için açtım. Umarım faydalanabilirsiniz. Önce isteyen arkadaşa vermiştim ve şimdi de çok isteyen olunca herkese paylaşıyım dedim.Yazan Johnny Delusion'dır. Ücretsiz makale, kendi sitesinden alındı.

  Erkeklerin konuşma esnasında yaptıkları en yaygın hatalardan bir tanesi çok fazla soru sormaktır. Sorular önemlidir ve konuşma içerisinde büyük bir rol oynar. Ama bu kullanım akıllıca olmalıdır. Çok fazla soru sormak konuşmayı bir röportaj havasına sokarken, çok az soru sormak, seni kıza karşı ilgisiz gösterebilir ve ne yaparsan yap ” SIKICI ” damgası yersin.  Bu problemin çözümü için konuşmanın içerisine iki tane özel parça eklememiz gerekiyor. Bunlardan bir tanesi YORUM diğeri de AÇIĞA ÇIKARMAK’tır.  YORUMLAR  Bir soru sorduğunda veya kız kendi isteğiyle konuştuğunda, aklına gelmesi gereken ilk şey, söylediği şey hakkında nasıl yorum yapacağındır. Örnek olarak :  SEN: “Ne sıklıkla dışarı çıkarsın?”

  O : “Neredeyse her gün”  Kız cevap verirken, söylediği şeye nasıl yorum yapacağını düşünmelisin, bir sonra soracağın soruyu değil. Bu alıştırma DİNLEME yeteneğini çok geliştirecek.  SEN: ” Vay… Zor bir iş gibi duruyor “  Verdiği cevaba “Nerelere gidiyorsun?” gibi sıradan bir soru ile devam etmek yerine, verdiği cevaba bir yorum yaptım.  Aklına bir devam sorusu geldiyse ve onu çok kullanmak istemene rağmen kullanmadıysan, doğru yoldasın demektir. Ek olarak, soru sormaman , aklına soru gelmesine engel değil.

  AÇIĞA ÇIKARMAK  Bu dersin ikinci bölümü. Peki aklımıza espritüel bir yorum gelmediyse ne yapacağız? Özellikle bu tekniği yeni öğreniyorsan, spontane cevaplar vermek zordur. Yorum yapmaya zorlandığın anda ,ikini seçenek olarak AÇIĞA ÇIKARMAK tekniğini kullanabilirsin.

  SEN: “Ne sıklıkla dışarı çıkarsın?”

  O : “Neredeyse her gün”

  SEN: “Harbi mi? Ben de eskiden çıkıyordum!”  Burada kendimi açığa çıkaran bir yorum yaptım.  Bir devam sorusu ise, kullanman gereken en son tercihtir. Bu metodik yaklaşımı kullanarak istediğin kadar soru sorabilirsin. Böylece “sıkıcı” olarak nitelendirilmekten korunacaksın.

  DEVAM SORULARI  Temel konuşma stratejilerini inceledik, şimdi işleri biraz daha ileri götürelim.  Önceden de belirttiğim gibi, konu ile alakalı devam sorularının aklında olması önemldir. Bunun sebebi, yorumlama ve açığa çıkarma teknikleri yeteri kadar etkili olmazsa, devam soruları konuşmayı ayakta tutar.  Çoğu devam ve açığa çıkarma yorumları “TEŞVİK EDİCİ”‘dir. Genellikle kızı konuşmaya ve sana soru sormaya teşvik eder. Örneğimize tekrar bakalım:

  SEN: “Ne sıklıkla dışarı çıkarsın?”

  O : “Neredeyse her gün”

  SEN: ” Vay… Zor bir iş gibi duruyor “  Buradaki yorumumuz, kızı konuşmaya teşvik etti.  O: *Gülerek* ” Evet, mesai saatiyle çalışıyormuş gibi “  Dikkatini çektiyse kız esprili bir şekilde yanıt verdi. Belki yaptığı şeyin farkında değil ama, senin uyguladığın yorum tekniğinin aynısını sana uyguladı. Yani son söylediğin şey üzerine yorum yaptı.  Kızın sana yaptığı yorumdan sonra, aynı şekilde sen de yorum yapabilirsin. Söylediği şeye göre, yorum veya açığa çıkaran yorumları kulanabilirsin.  Eğer açığa çıkaran yorumları kullanmak istemişsen, ” O kadar enerjim yok ” diyebilirsin. Bu yorum da onu güldürecek ve sana soru sorma ihtiyacı hissedecek. Çünkü bu kadar enerjini tüketen iş ne olabilir sorusunu merak etmiş olabilir. ” Sen ne sıklıkla dışarı çıkarsın?” Normalde açığa çıkaran bir yorum yaptığında, kız kendini soru sormak zorunda hissedecek.  Bu süreç istediğin kadar kullanılabilir ama tek taraflı konuşmacı olmaktan kaçın. Sadece tek bir tekniği kullanacaksın diye bir kural yok. Teknikleri karıştırarak da kullanabilirsin. Örnek olarak:  ” Vay…Zor bir iş gibi duruyor..O kadar enerjim yok ”  İlk cümle yorum, diğer cümle ise açığa çıkarmadır.  Bu teknikler kızı cevap vermeye zorlayacaktır. Peki kız yorumlarımıza ve açığa çıkarma çalışmalarımıza tepki vermezse ne olur? İşte burada aklına gelen soruyu kullanmanın zamanıdır. Örneğe dönelim:  SEN: “Ne sıklıkla dışarı çıkarsın?”

  O : “Neredeyse her gün”

  SEN: ” Vay… Zor bir iş gibi duruyor “

  O: *GÜLÜMSEME* – Ama cevap yok  İşte bu gibi durumlarda bir şekilde devam etmen gerekiyor ve bunu da aklına gelen soruyu sorarak yapıyorsun.  “Dışarı çıktığında nerelere gitmeyi seviyorsun?”  İşte bu orijinal sorumuzla alakalı bir devam sorusudur. Aynı duruma gidebilecek başka bir soru ” Bu kadar enerjiyi nereden buluyorsun?” ‘da olabilir.  Verdiği cevaba göre, bu metodu tekrar uygulamaya koyabilirsin. Bu yöntemle konuşma esnasındaki olasılıklar sınırsızdır.  Konuşmayı dikkatli bir şekilde dinlediğin sürece, sonsuza kadar konuşabilirsin : )

  ÖZET  Bu üç teknik sayesinde, konuşmaya bir röportaj havası vermeden, kızla aranda bağ oluşturabilirsin. Adımları listeleyelim:  ADIM 1: Soru sor ( devam sorusu).  ADIM 2: Yorum yapmaya çalış.  ADIM 3: Açığa çıkaran yorum yapmaya çalış.  ADIM 4: Devam sorusu sor.  -Johnny D

 2. Kişi HELAL BRO dedi. sabanseckin, Aetolian "Way qardaşım helal olsun" dedi :)
 3. #2
  VIP Üye optimist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  23/03/2017
  Mesajlar
  72
  Konular
  24
  Helaller
  SEN: “Ne sıklıkla dışarı çıkarsın?”

  O : “Neredeyse her gün”

  SEN: ” Vay… Zor bir iş gibi duruyor “  Buradaki yorumumuz, kızı konuşmaya teşvik etti.  O: *Gülerek* ” Evet, mesai saatiyle çalışıyormuş gibi “

  Mesela burda şey denilebilir:Şu anda fazla mesaidesin herhalde.

  Burda iki ihtimal var

  1:Yoo,sen de mesaiye dahilsin vsvs.
  Denilmesi gereken:Tüm mesaide benimle uğraşacaksın o zaman

  2:Ahah evet fazla mesaideyim sanırım
  Denilmesi gereken:O zaman fazla mesainin ücretini gelecek sefer kahve/birayla ödemem lazım

 4. #3
  VIP Üye thewomanizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  13/06/2017
  Mesajlar
  132
  Konular
  4
  Helaller
  Alıntı optimist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Mesela burda şey denilebilir:Şu anda fazla mesaidesin herhalde.

  Burda iki ihtimal var

  1:Yoo,sen de mesaiye dahilsin vsvs.
  Denilmesi gereken:Tüm mesaide benimle uğraşacaksın o zaman

  2:Ahah evet fazla mesaideyim sanırım
  Denilmesi gereken:O zaman fazla mesainin ücretini gelecek sefer kahve/birayla ödemem lazım
  Temeli anlayınca üretmye başlıyorsun zaten.
  Konu thewomanizer tarafından (14/08/2017 Saat 14:06 ) değiştirilmiştir.

 

 

Bu Konu için Tagler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok

  Silver üstü bir yetkiye sahip olmanız gerekmektedir.

 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Puacemiyeti ® 2009 - 2016