Bakıyorum da hala cemiyete kayıt olmamışsın. Butona tıkla da cemiyete kaydını yapalım. Kayıt ol

User Tag List

Likes Likes:  4
Toplam 3 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 3 arası kadar sonuc gösteriliyor
    VIP Üye Boğaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden
    Ankara
    Konular
    24
    Helaller

Olanla gözüken ahlak celiskisi

Bu yazıyı şuan hesabım aktif olmadığı icin aslen Amipdala olarak bu hesaptan yazıyorum.

Açıkçası söze nereden başlasam bilemiyorum. Bu hayatta hepimizin yetiştiği iyi insan kavramıyla ilgili güzel değer yargılarımız var. Bir insanı sevmek, duygusal olmak, onun iyiliğini düşünmek o kadar güzel şeyler ki bunu yasayan kişiler bunu bilir. Bide müthiş bir söz var hepimizin dilinden düşürmediği, salak olmayın, yoksa bir kızı yüz kisi siker bir salagin başına kalır diye. Bu uzun bir süre benim kesinlikle katıldığım deger yargılarimdan biriydi. Bir deger yargısını nasil test edebiliriz ? Burası onemli bana göre. Birşey bizim aslen iyi cocuk kavramimiza ters düştüğünde, gorece kötü bir yapiya dönüştürmek istedigimizde bir yargimizi, bi oturup düşünmek gerekiyor. Eğer o iyi insan yapimizi zarar görmeyecek sekilde notrliyebiliyorsak onu karakterimize zarar verme ihtimali olan bir seye dönüştürmekten vazgecmemiz gerekiyor. Çünkü o kadar iyi biliyorum ki eğer bunu yapmazsak, vicdan azabı cekmesek bile o risk bile bunlari yapmamaya değer. Böyle durumda ne yapacaksin? İnsanlarin seni istemedigin birşeye zorlayamayacaklarinin bilincinde olup, insanların niyetlerini anlamaya calisacaksin. Sen neysen o olmalısın, büyük degisiklikler sadece kültürde ve duruşunu korumada işe yarıyor. Bunu ilerde anlayacaksın. Karakterinde aslinda serserilik yok ve benim gibi duygusal mısın kardeş o vakit, taklit yapmayacaksin. Neysen onu göster, çünkü eğer bir gün o taklidi yaparken, yanlis bir izlenim verirken, karşı tarafin kaliteli bir insan olduğunu düşünürsen ve degisirsen o kisi sana şunu soracak, bana gösterdiğin ile şuan ki sen değilsin sen kimsin ? Bunu sormasa bile bunu düşünecek ve aslında bu kafa karıştırma değil, tutarsizlik olarak algilanacak. Muhtemelen de kadinin sizi koyduğu yer ciddi olmadigindan o kadinla ciddi pozisyonunuz olmayacak. Bir gün istediğiniz kadini kaybetme riskini almak istiyor musunuz, ben açıkçası artık bu riski alamayacağımı düşünüyorum, evlenmeyi düşünüyor muyum şuan hayır. Bak kardeşim bu hayatta bizi en çok ne üzer biliyor musun, sevisememek mi o an icin oyle denir lakin senin o kaltak dedigin anlamsiz yere piclik yapan insanlarin o huylarini aci çeke çeke edinerek, sana benzeyen bir insana yapmak, işte o an şunu farkedersin, ben neye donusuyorum yada dönüştüm. Bu o kadar koyarki size anlatamam, siz iyi insan olun, birakin eğer size yapilsa da yada yapılmasa da güzelce bitmesine izin verin herşeyin. Gönül rahatlığı herşeyden önemli. Sevismek mevzusuna gelelim biraz, güzel şey lakin bu hayatta duygularin son yuzde 15ligi tamamlatarak yuzde yüze donusmesini saglayan birsey aslinda. Kadinlarla buluşuyoruz, belki gencligin verdiği büyük bir hirs ile opucem sikicem ellicem de ellicem. Lakin gene diger hepsi gibi ilerde anlayacaksiniz, bunlar normal ve abartilmamasi gereken şeyler, duyguyla güzelleşen şeyler ve basta dediğim gibi kadinlarla buluşuyoruz, karşı tarafı bir insan gibi değil robot gibi ikinci bulusmada fc, ilk bulusmada kc olmasi sart gibi, duygusuzca aptal insanlara dönüşüyoruz. Bizi bu olmaya ne itti bilmiyorum ama çözümün bu olmadığını artık biliyorum.
    "Hayat bir teori değildir.Alanda yaşanan deneyimin erdemine inanırım ben ancak. Bir insanı değiştirmek için tek doğru olan budur. Geri kalan her şey laf kalabalığı ya da entelektüel bir mastürbasyondur."

Ağaçlar büyür, çiçekler açar, kuşlar uçar ve erkekler de kadınlarla çiftleşir. Bu oluştur. Bu, doğadır.

2. Kişi HELAL BRO dedi. Centage, Arsle "Way qardaşım helal olsun" dedi :)
    VIP Üye Boğaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden
    Ankara
    Konular
    24
    Helaller
    Güzel yazmış adam Bu ara işleri çok açıldı onun etkisi herhalde :P
    "Hayat bir teori değildir.Alanda yaşanan deneyimin erdemine inanırım ben ancak. Bir insanı değiştirmek için tek doğru olan budur. Geri kalan her şey laf kalabalığı ya da entelektüel bir mastürbasyondur."

Ağaçlar büyür, çiçekler açar, kuşlar uçar ve erkekler de kadınlarla çiftleşir. Bu oluştur. Bu, doğadır.

Moderatör candela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden
    İstanbul
    Konular
    12
    Helaller
    Boğaç sana söylüyorum amipdala sen anla

Bi ara çok gidip geldim.İnsanlar gerçekten kötü olabilir mi diye.

Hala içten içe insanların kötü olmadığını düşünüyorum.Kimse genlerini seçemez,kimse ailesini seçemez,kimse zamanı geri döndüremez.

Kötünün tanımı adaletsizlikse eğer,kimse bütün adaletsizlikleri yenebilecek kadar güçlü değil.

Ama bi taraftan da seçim şansımız var.Bilinç nedir bilmiyorum.Bilinci çözebilecek kadar gelişebilir mi insanoğlu? İhtimal vermiyorum.

Bir balık okyanusu ne kadar çözebilirse insan da o kadar çözebilir.Sudan çıkar deryayı görür ama çözebilir mi?

Görünen o ki bir seçim şansımız var.Neyi düşüneceğimizi seçebiliyoruz.

Adaletli(iyi insan) olmak zor.Bu yolda yorulmadan yürümek zor.Hele ki etrafınızda yorulup salan insanlar varken.

Bazı insanlar yatıp dinlendiklerinde yanlarında dinç insan görmek istemezler.Eksik hissettirirler kendilerini.

Dayanma gücü olmayan kadınların sizi yormasına izin vermeyin.

Onuru için yaşamalı insan.

--

iyi insan olmak utanılacak bi şey değil beyler.Eziklikle iyi insan olmak karıştırılıyo genelde.

Ezik,üzülmekten korktuğu için eğilip büyükülendir.

İyi,elinde güç varken insan kalabilendir.

Bu insanı sevmeyecek kadının beyninde sorun vardır.

--

Yazı güzel de paragraflı amipdala daha iyiymiş boğaç bey
    Konu candela tarafından (09/08/2017 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.
    Müziğin sesini duymayanlar dans edenleri deli sanıyo.

5. Kişi HELAL BRO dedi. kaliteliezik, desire "Way qardaşım helal olsun" dedi :)

Bu Konu için Tagler