Bakıyorum da hala cemiyete kayıt olmamışsın. Butona tıkla da cemiyete kaydını yapalım. Kayıt ol

User Tag List

Likes Likes:  14
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 10 arası kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  VIP Üye exclusive789 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  03/01/2017
  Mesajlar
  8
  Konular
  5
  Helaller

  (Makale) Kendinizi daha iyi hissetmek için, bir kız arkadaşa ihtiyacınız var mı?

  Kendinizi daha iyi hissetmek için, bir kız arkadaşa ihtiyacınız var mı?


  “Bir kız arkadaş istiyorum,” çok sıklıkla duyduğum bir söz. Hatta bazı erkeklerin “Bir kız arkadaşa ihtiyacım var!” dediğini de duydum. Bana gelip, “Nasıl bir kız arkadaş edinirim?” diye soranlar da oldu. Benim genelde verdiğim cevapsa şu olur: “Neden bu kadar çok istiyorsun/ihtiyacın var bir kız arkadaşın olmasını/olmasına?”

  Bir şekilde, bazı yerlerde, bazı erkekler hayatlarının bir sevgililerinin olması halinde daha fazla anlamlı olacağına koşullandırılmış bulunmaktalar. 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Deniz, “Bir sevgilim olmadığı takdirde kendimi aptal hissediyorum.” diyor. “Çoğu arkadaşımın bir sevgilisi var ve bu nedenle kendimi zavallı gibi hissediyorum.”Bunları her yaştan ve her türlü çevrede yetişmiş erkekten duyuyorum. Bu sorunun görünüşe bakılırsa iki boyutu var: Birincisi, bu tür şeyleri söyleyen erkeklerde istedikleri zaman biriyle çıkabilmek için ihtiyaç duydukları becerilere sahip olmadıklarıdır. İkincisi ise, kişide kendisinin daha bir bütün, popüler ya da başka bir şey hissedebilmesi için bir sevgiliye ihtiyaç duyulması düşüncesini içinde barındırmasıdır. Mutluluk ve tatmin oluş kişinin içinden gelmelidir. Sevgili, partner, ya da her neyse – o işte ancak ondan sonra gelmelidir; onu taçlandırmalıdır. Kısacası; eğer mutlaka bir sevgilisi olması gerektiğine ve bunu istediğine inanan bir erkekseniz, çok büyük bir maskenin arkasına saklanmışsınız demektir. Ve bu maske, sizlerin bir kız arkadaşa ihtiyacınız olduğu yönündeki yanlış düşüncelere sizi iten asıl ve çok daha derin sebep(ler)le yüzleşmekten kaçmanıza yaramaktadır.


  Bir sevgili isteyen erkeklerin bu isteği, güçten değil, zayıflıklarından gelir. Burda güçten kastettiğim, belirli bir amacı gerçekleştirmek için kararlı hareket edebilme yetisidir. Mesela, arkadaşım Bülent devamlı olarak bana bir kız arkadaşı olmasını istediğini söyleyip durmakta. Gelgelelim, haftada 30-40 saat zamanını sosyalleşmek için harcamak yerine, World of Warcraft oynayarak geçirmeyi tercih ediyor. Bu kesinlikle içsel bir güçten gelmiyor. Bir erkek, çaresiz bir biçimde bir partner istediğinde, bu durum onun çaresizce ve muhtaç bir biçimde hareket etmesine neden olur. Üstelik kadınlar, daha siz onlara yaklaşmadan buna takarlar. Duruşunuzdan, gözlerinizden, vücut dilinizden bunu çok iyi bir biçimde anlarlar. Konuştuğunuzda sesinizde bunu duyarlar, elinizi koyduğunuz yerde bunu hissederler.
  Bir sevgiliyi istememelisiniz ya da ona ihtiyaç duymamalısınız. Sizin kriterlerinize uyacak, sizinle aptal oyunlar oynamayacak, hayatınıza anlam katacak, onu zorlaştırmayacak biriyle tanışmayı ve beraber olmayı tercih etmelisiniz. Erkekler bazen yanlış sebeplerden dolayı kız arkadaş isterler. Erkekler kız arkadaşa sahip olmayı ‘tercih etmelidirler’, sosyal baskı veya yalnızlık/güvensizlik hissettikleri için buna ‘ihtiyaç duymamalıdırlar’. Hayatımda aylarca, hatta bir yıldan fazla kız arkadaşım olmadığı dönemler oldu. Bu kimseyle flört etmediğim anlamına gelmiyordu. Pek çok kızla flört ettim, ama hiçbirisini kız arkadaşım olarak addetmedim çünkü hayatımın ciddi bir ilişki istemediğim dönemleriydi bunlar. Bana, zaman geçirmeye başlamamızdan birkaç ay sonra yanıma taşınmak istediğini söyleyen pek çok kadına hayır dediğimde, bana bir ültimatom verdiler. Ya ilişkinin bir sonraki seviyeye taşınması gerekiyordu, yoksa ilişkiyi bitireceklerdi, ve şöyle diyorlardı: “Birkaç aydan sonra? Hadi ama!” Ben hep ilişkiyi işte o noktada bitirdim, çünkü bu tür bencil ve saçma tehditlere teslim olmam söz konusu değildi.  Kendime olan saygım ve güvenim o kadar yüksek ki, mutluluğu bir kadında aramama gerek yok. Bence benim hayatım bir tatlı ve hayatıma giren her kadın, ona eklenen biraz krema veya bir meyve. Biliyorum, biraz bayat bir benzetme, ancak son derece doğru. Ben bir kız arkadaşın olmasının yanlış olduğunu söylemiyorum. Hatta kesinlikle iyi bir şeydir, doğrudur; ama ancak doğru sebeplerle olduğu zaman.


  Peki bir erkek kendisini nasıl daha çekici yapar?


  Neredeyse sonsuz bir listedir bu, ancak birkaç önemli nokta sayılabilir:

  1- Fiziksel Görünüş ve Hijyen – Boyum 1.78 olduğu için uzun boylu, çekici kadınlarla çıkacak kadar uzun olduğumu düşünmüyordum. Bu çok büyük bir zaman ve enerji kaybıydı. Sonunda kontrol edebileceğim şeyler üzerinde yoğunlaşmamın daha doğru olacağını anladım; kilom, kas yapım, yeme düzenim, sıktığım parfüm miktarı (tek bir sıkım, yarım şişe değil), diş beyazlığım, saçım, vs.


  2- Kendine Güven – Burada gerçek anlamda, doğal güvenden bahsediyorum, kötü çocuk olmanın sonucu aptalların ‘cool’ olmak diye adlandırdığı ‘güven’ değil kastettiğim. Eğer buna sahip değilseniz, buna sahip olmanın tek bir yolu var, o da harekete geçmektir. Herhangi bir hareket olmamalıdır bu. Rahatınızın bozulması, kendinizi zorlamanız gerekir ki gelişebilesiniz. Düşünün hele, eğer birine yaklaşmayla ilgili bir korkunuz varsa, onu yenmenin tek yolu birine yaklaşmaktır. 25 Kuralı’nı unutmayın: Herhangi bir kadınla herhangi bir yerde herhangi bir zamanda yaklaşabilme yetisini edinebilmenizin tek yolu, haftada en az 25 kadına yaklaşmanız gerekir. Kimisi buna bir haftada ulaşırken, kimisi üç ayda ulaşır çünkü hepimizin çok farklı çekingenlik seviyeleri vardır. Bunun dışında hepimizin hayatında olan pek çok farklı şey de bulunur, bunu da unutmamak lazım.


  3-
  Bir Hayatınız Olsun – Bilimsel çalışmalar, tercih edilen erkeklerin aktif ve sosyal bir hayatlarının olduğunu göstermektedir. Kabul edelim, eğer bir kadın, diğer kadınların sizi çekici bulduğunu biliyorsa, sosyal anlamda değeriniz uçar. Bu değerinizi arttırmanın yolu, çeşitli hobi ve ilgi alanlarına sahip olarak kim olduğunuzu geliştirmenizdir. Video oyunları salsa dersleri almaktan daha eğlenceli olabilir, ama tahmin edin bakalım hangisi sizin kadınlarla olan şansınızı daha çok arttırabilir? Eğer bunu bir sosyal ağ ile birleştirmeyi de başarabilirseniz, doğal olarak sosyal anlamda son derece aktif biri olup, kendinizi bir sürü sosyal olayın içinde bulabilirsiniz. Ben dünyanın herhangi bir büyük kentine gidip 90 gün içerisinde, ortalama bir erkeğın oluşturmasının tüm ömrünü alacağı böyle bir sosyal ağı kurabilirim. Bunun tek sebebi hayatımda pek çok kez bunu yapmış olmam. Tek bir yere odaklanırsanız, yapabileceklerinizin çok sınırlı olacağını unutmayın.


  4-
  Hayatınız İçin Bir Planınız Olsun – Burdaki olayı görebiliyor musunuz? İşin odak noktasının önce kendinize odaklanmanız gerektiği olduğunu farkettiniz, değil mi? Pek çok kişi, hayatlarının nasıl olması gerektiğini, ondan gerçekten ne beklediğini bilip istemek ve bunun için plan yapmak yerine, hayatın getirdiklerine adeta tepki vererek yaşarlar. 33 yaşındaki boşanmış bir muhasebeci olan Salih’i örnek alalım. Çok uzun yıllar Salih, bir kız arkadaşının olmasını ve sonunda onunla evlenmeyi gerçek mutluluğa giden yol olarak görmüş. Ancak doğru eşi bulmasını sağlayacak sosyal becerilere sahip olmadığı için, yanlış kadınla evlenmiş bulmuş kendisini. Sonra kendi kendine düşünmeye başlamış, acaba bu geleceği en iyi nokta mıydı. Ve bir gün Salih beni aradı ve içinde bulunduğu bu ikilemi anlattı. Ben de ona bir haftasonu bir kalem ve defterle farklı yerlere gitmesini söyledim. Gittiği yerde, tüm haftasonunu hayattan gerçekten ne beklediğini ve bunları neden istediğini yazmasını istedim. Bir hafta sonra beni aradığında çok değişmişti. Bana şöyle dedi: “Kendimi iyi hissedebilmek için her zaman bir kız arkadaşım olması gerektiğini düşünmüştüm hep. Ama şimdi farkediyorum ki, bu sadece hayatın tek bir yönü. Gerçek tatmin içten; birşeyler katmasından, ilerlemekten gelirmiş meğer. Salih anlamaya başlamıştı. Ve sonunda hayatını güzelleştiren bir kadınla tanıştı ve hiçbir zaman o kadar mutlu olmamıştı.
  Hâlâ bir kız arkadaş istiyor musunuz? Yoksa bir kız arkadaşa ihtiyacınız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu sorunun cevabını bulabilmek için, kendi içinize bakmanız çok önemli. Unutmayın; asla bir kız arkadaşa ‘ihtiyacınız’ olmamalı. Öyle bir noktaya gelmelisiniz ki, kendi şartlarınızla bir kız arkadaşa sahip olmayı ‘tercih’ edebilmelisiniz.
  Tüm farkı yaratan da bu zaten. İsterseniz Salih’e sorun.

 2. #2
  VIP Üye Expelliarmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  31/08/2016
  Mesajlar
  233
  Konular
  17
  Helaller
  çok güzel ve yararlı makale. teşekkür ve tebrikler.
  Korkaksan, hayatı sadece uzaktan izlersin.

 3. #3
  VIP Üye thewomanizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  13/06/2017
  Mesajlar
  132
  Konular
  4
  Helaller
  Alıntı exclusive789 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kendinizi daha iyi hissetmek için, bir kız arkadaşa ihtiyacınız var mı?


  “Bir kız arkadaş istiyorum,” çok sıklıkla duyduğum bir söz. Hatta bazı erkeklerin “Bir kız arkadaşa ihtiyacım var!” dediğini de duydum. Bana gelip, “Nasıl bir kız arkadaş edinirim?” diye soranlar da oldu. Benim genelde verdiğim cevapsa şu olur: “Neden bu kadar çok istiyorsun/ihtiyacın var bir kız arkadaşın olmasını/olmasına?”

  Bir şekilde, bazı yerlerde, bazı erkekler hayatlarının bir sevgililerinin olması halinde daha fazla anlamlı olacağına koşullandırılmış bulunmaktalar. 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Deniz, “Bir sevgilim olmadığı takdirde kendimi aptal hissediyorum.” diyor. “Çoğu arkadaşımın bir sevgilisi var ve bu nedenle kendimi zavallı gibi hissediyorum.”Bunları her yaştan ve her türlü çevrede yetişmiş erkekten duyuyorum. Bu sorunun görünüşe bakılırsa iki boyutu var: Birincisi, bu tür şeyleri söyleyen erkeklerde istedikleri zaman biriyle çıkabilmek için ihtiyaç duydukları becerilere sahip olmadıklarıdır. İkincisi ise, kişide kendisinin daha bir bütün, popüler ya da başka bir şey hissedebilmesi için bir sevgiliye ihtiyaç duyulması düşüncesini içinde barındırmasıdır. Mutluluk ve tatmin oluş kişinin içinden gelmelidir. Sevgili, partner, ya da her neyse – o işte ancak ondan sonra gelmelidir; onu taçlandırmalıdır. Kısacası; eğer mutlaka bir sevgilisi olması gerektiğine ve bunu istediğine inanan bir erkekseniz, çok büyük bir maskenin arkasına saklanmışsınız demektir. Ve bu maske, sizlerin bir kız arkadaşa ihtiyacınız olduğu yönündeki yanlış düşüncelere sizi iten asıl ve çok daha derin sebep(ler)le yüzleşmekten kaçmanıza yaramaktadır.


  Bir sevgili isteyen erkeklerin bu isteği, güçten değil, zayıflıklarından gelir. Burda güçten kastettiğim, belirli bir amacı gerçekleştirmek için kararlı hareket edebilme yetisidir. Mesela, arkadaşım Bülent devamlı olarak bana bir kız arkadaşı olmasını istediğini söyleyip durmakta. Gelgelelim, haftada 30-40 saat zamanını sosyalleşmek için harcamak yerine, World of Warcraft oynayarak geçirmeyi tercih ediyor. Bu kesinlikle içsel bir güçten gelmiyor. Bir erkek, çaresiz bir biçimde bir partner istediğinde, bu durum onun çaresizce ve muhtaç bir biçimde hareket etmesine neden olur. Üstelik kadınlar, daha siz onlara yaklaşmadan buna takarlar. Duruşunuzdan, gözlerinizden, vücut dilinizden bunu çok iyi bir biçimde anlarlar. Konuştuğunuzda sesinizde bunu duyarlar, elinizi koyduğunuz yerde bunu hissederler.
  Bir sevgiliyi istememelisiniz ya da ona ihtiyaç duymamalısınız. Sizin kriterlerinize uyacak, sizinle aptal oyunlar oynamayacak, hayatınıza anlam katacak, onu zorlaştırmayacak biriyle tanışmayı ve beraber olmayı tercih etmelisiniz. Erkekler bazen yanlış sebeplerden dolayı kız arkadaş isterler. Erkekler kız arkadaşa sahip olmayı ‘tercih etmelidirler’, sosyal baskı veya yalnızlık/güvensizlik hissettikleri için buna ‘ihtiyaç duymamalıdırlar’. Hayatımda aylarca, hatta bir yıldan fazla kız arkadaşım olmadığı dönemler oldu. Bu kimseyle flört etmediğim anlamına gelmiyordu. Pek çok kızla flört ettim, ama hiçbirisini kız arkadaşım olarak addetmedim çünkü hayatımın ciddi bir ilişki istemediğim dönemleriydi bunlar. Bana, zaman geçirmeye başlamamızdan birkaç ay sonra yanıma taşınmak istediğini söyleyen pek çok kadına hayır dediğimde, bana bir ültimatom verdiler. Ya ilişkinin bir sonraki seviyeye taşınması gerekiyordu, yoksa ilişkiyi bitireceklerdi, ve şöyle diyorlardı: “Birkaç aydan sonra? Hadi ama!” Ben hep ilişkiyi işte o noktada bitirdim, çünkü bu tür bencil ve saçma tehditlere teslim olmam söz konusu değildi.  Kendime olan saygım ve güvenim o kadar yüksek ki, mutluluğu bir kadında aramama gerek yok. Bence benim hayatım bir tatlı ve hayatıma giren her kadın, ona eklenen biraz krema veya bir meyve. Biliyorum, biraz bayat bir benzetme, ancak son derece doğru. Ben bir kız arkadaşın olmasının yanlış olduğunu söylemiyorum. Hatta kesinlikle iyi bir şeydir, doğrudur; ama ancak doğru sebeplerle olduğu zaman.


  Peki bir erkek kendisini nasıl daha çekici yapar?


  Neredeyse sonsuz bir listedir bu, ancak birkaç önemli nokta sayılabilir:

  1- Fiziksel Görünüş ve Hijyen – Boyum 1.78 olduğu için uzun boylu, çekici kadınlarla çıkacak kadar uzun olduğumu düşünmüyordum. Bu çok büyük bir zaman ve enerji kaybıydı. Sonunda kontrol edebileceğim şeyler üzerinde yoğunlaşmamın daha doğru olacağını anladım; kilom, kas yapım, yeme düzenim, sıktığım parfüm miktarı (tek bir sıkım, yarım şişe değil), diş beyazlığım, saçım, vs.


  2- Kendine Güven – Burada gerçek anlamda, doğal güvenden bahsediyorum, kötü çocuk olmanın sonucu aptalların ‘cool’ olmak diye adlandırdığı ‘güven’ değil kastettiğim. Eğer buna sahip değilseniz, buna sahip olmanın tek bir yolu var, o da harekete geçmektir. Herhangi bir hareket olmamalıdır bu. Rahatınızın bozulması, kendinizi zorlamanız gerekir ki gelişebilesiniz. Düşünün hele, eğer birine yaklaşmayla ilgili bir korkunuz varsa, onu yenmenin tek yolu birine yaklaşmaktır. 25 Kuralı’nı unutmayın: Herhangi bir kadınla herhangi bir yerde herhangi bir zamanda yaklaşabilme yetisini edinebilmenizin tek yolu, haftada en az 25 kadına yaklaşmanız gerekir. Kimisi buna bir haftada ulaşırken, kimisi üç ayda ulaşır çünkü hepimizin çok farklı çekingenlik seviyeleri vardır. Bunun dışında hepimizin hayatında olan pek çok farklı şey de bulunur, bunu da unutmamak lazım.


  3-
  Bir Hayatınız Olsun – Bilimsel çalışmalar, tercih edilen erkeklerin aktif ve sosyal bir hayatlarının olduğunu göstermektedir. Kabul edelim, eğer bir kadın, diğer kadınların sizi çekici bulduğunu biliyorsa, sosyal anlamda değeriniz uçar. Bu değerinizi arttırmanın yolu, çeşitli hobi ve ilgi alanlarına sahip olarak kim olduğunuzu geliştirmenizdir. Video oyunları salsa dersleri almaktan daha eğlenceli olabilir, ama tahmin edin bakalım hangisi sizin kadınlarla olan şansınızı daha çok arttırabilir? Eğer bunu bir sosyal ağ ile birleştirmeyi de başarabilirseniz, doğal olarak sosyal anlamda son derece aktif biri olup, kendinizi bir sürü sosyal olayın içinde bulabilirsiniz. Ben dünyanın herhangi bir büyük kentine gidip 90 gün içerisinde, ortalama bir erkeğın oluşturmasının tüm ömrünü alacağı böyle bir sosyal ağı kurabilirim. Bunun tek sebebi hayatımda pek çok kez bunu yapmış olmam. Tek bir yere odaklanırsanız, yapabileceklerinizin çok sınırlı olacağını unutmayın.


  4-
  Hayatınız İçin Bir Planınız Olsun – Burdaki olayı görebiliyor musunuz? İşin odak noktasının önce kendinize odaklanmanız gerektiği olduğunu farkettiniz, değil mi? Pek çok kişi, hayatlarının nasıl olması gerektiğini, ondan gerçekten ne beklediğini bilip istemek ve bunun için plan yapmak yerine, hayatın getirdiklerine adeta tepki vererek yaşarlar. 33 yaşındaki boşanmış bir muhasebeci olan Salih’i örnek alalım. Çok uzun yıllar Salih, bir kız arkadaşının olmasını ve sonunda onunla evlenmeyi gerçek mutluluğa giden yol olarak görmüş. Ancak doğru eşi bulmasını sağlayacak sosyal becerilere sahip olmadığı için, yanlış kadınla evlenmiş bulmuş kendisini. Sonra kendi kendine düşünmeye başlamış, acaba bu geleceği en iyi nokta mıydı. Ve bir gün Salih beni aradı ve içinde bulunduğu bu ikilemi anlattı. Ben de ona bir haftasonu bir kalem ve defterle farklı yerlere gitmesini söyledim. Gittiği yerde, tüm haftasonunu hayattan gerçekten ne beklediğini ve bunları neden istediğini yazmasını istedim. Bir hafta sonra beni aradığında çok değişmişti. Bana şöyle dedi: “Kendimi iyi hissedebilmek için her zaman bir kız arkadaşım olması gerektiğini düşünmüştüm hep. Ama şimdi farkediyorum ki, bu sadece hayatın tek bir yönü. Gerçek tatmin içten; birşeyler katmasından, ilerlemekten gelirmiş meğer. Salih anlamaya başlamıştı. Ve sonunda hayatını güzelleştiren bir kadınla tanıştı ve hiçbir zaman o kadar mutlu olmamıştı.
  Hâlâ bir kız arkadaş istiyor musunuz? Yoksa bir kız arkadaşa ihtiyacınız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu sorunun cevabını bulabilmek için, kendi içinize bakmanız çok önemli. Unutmayın; asla bir kız arkadaşa ‘ihtiyacınız’ olmamalı. Öyle bir noktaya gelmelisiniz ki, kendi şartlarınızla bir kız arkadaşa sahip olmayı ‘tercih’ edebilmelisiniz.
  Tüm farkı yaratan da bu zaten. İsterseniz Salih’e sorun.
  Oğlum manyak mısınız, kafayı mı yediniz? Herif 1.78 diye çekici kadınlarla çıkamazmış. VAY BE! Lan deli misiniz oğlum bu boy takıntısını neden yaşıyorsunuz? Niye bizim ülkede özellikle bir boy muhabbeti var ya? Tutturmuş boy boy boy. Halbuki 1.78 çok iyi bir rakamdır. 1.72 boyunda olup bir sürü kadınla ilişki yaşamış insanlar tanıyorum.

  Kim yazdı bunu acayip merak ettim ya.

 4. #4
  Pua Madalyası Global Moderatör herşeyibilenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  09/11/2011
  Mesajlar
  1,528
  Konular
  202
  Helaller
  Yazıya tamamen katılıyorum ama bir şeyi ifade etmem lazım. Bir kısım erkek-kadın ise sevgiliye ihtiyacım yok maskesi altında aslında kırılmaktan kaçıyor. Dediğin gibi gerçekten bunu içsel olarak yaşamak hayatına olumlu bir sürü şey getirecek. Kadınları da getirecek. Ama deneyimle sabit ki yine birileri bu bilgileri alıp kendi kaçınganlığı için başka bir bahane olarak kullanacak. Yapacak bir şey yok.

  Birde olum 1,78 im uzun kızlardan uzak duruyorum diyorsun. Ortalama türk kızı 1.60-----ortalama kızdan 18 cm uzunsun

  Yolda manken gibi gördüklerimiz taş çatlasın 1,70-74

  Yani 1.80 lik kız ayda yılda bir tane görürsen de bırak başkasının olsun zaten. Çok nadir görüyorum en son geçen sene falan gördüm herhalde

  Boy takıntısı olan arkadaşlara söylüyorum tekrar. Benim boyum 1.70

  185 olsam ne olurdu ne değişirdi hayatımda. İnanın hiç bir şey değişmezdi çünkü çoğu arkadaşımın boyları öyle. Takılmayın bu işe. exclusive789 dediği gibi diğer özelliklerinizi geliştirin. Çünkü kısa boyluysanız ve bunu kimse fark etmiyorsa tek bir nedeni var. Diğer özellikleriniz iyidir.

  O yüzden diğer özellikleri geliştirmek gerek. Yoksa özellik yok, birde boy kısa, birde kilo probleminiz varsa zaten işiniz yaş.

 5. Kişi HELAL BRO dedi. HİÇ, MrSquare "Way qardaşım helal olsun" dedi :)
 6. #5
  VIP Üye thewomanizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  13/06/2017
  Mesajlar
  132
  Konular
  4
  Helaller
  Alıntı herşeyibilenadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yazıya tamamen katılıyorum ama bir şeyi ifade etmem lazım. Bir kısım erkek-kadın ise sevgiliye ihtiyacım yok maskesi altında aslında kırılmaktan kaçıyor. Dediğin gibi gerçekten bunu içsel olarak yaşamak hayatına olumlu bir sürü şey getirecek. Kadınları da getirecek. Ama deneyimle sabit ki yine birileri bu bilgileri alıp kendi kaçınganlığı için başka bir bahane olarak kullanacak. Yapacak bir şey yok.

  Birde olum 1,78 im uzun kızlardan uzak duruyorum diyorsun. Ortalama türk kızı 1.60-----ortalama kızdan 18 cm uzunsun

  Yolda manken gibi gördüklerimiz taş çatlasın 1,70-74

  Yani 1.80 lik kız ayda yılda bir tane görürsen de bırak başkasının olsun zaten. Çok nadir görüyorum en son geçen sene falan gördüm herhalde

  Boy takıntısı olan arkadaşlara söylüyorum tekrar. Benim boyum 1.70

  185 olsam ne olurdu ne değişirdi hayatımda. İnanın hiç bir şey değişmezdi çünkü çoğu arkadaşımın boyları öyle. Takılmayın bu işe. exclusive789 dediği gibi diğer özelliklerinizi geliştirin. Çünkü kısa boyluysanız ve bunu kimse fark etmiyorsa tek bir nedeni var. Diğer özellikleriniz iyidir.

  O yüzden diğer özellikleri geliştirmek gerek. Yoksa özellik yok, birde boy kısa, birde kilo probleminiz varsa zaten işiniz yaş.
  Vay be, 1.70 olduğunu bilmiyordum. Nasıl öz güven problemi yaşamıyorsun? Çok nadir görürüm boyu kafaya takmayanları. Onlarda zaten güzel manitalar yapıyorlar. Ama genellikle türkiye'de 1.75'ten aşşağı olan bütün tanıdıklarım bu problemi yaşıyor.

  1.80 ve uzunları ise tam tersi ''Benim boyum uzun, çok süt içtim'' falan muhabbetleri kadar gereksiz sohbetleri var. Arada bir manita yaptıklarını görmekteyim ama boşlar, havaları zamanla sönüyor.

  Ben 1.75'im. Gayet ortalama bir boy. Ama insanlar gereksiz yere öz güven problemi yaşamakta. Bunu değiştirmek isterdim, boyun önemsiz olduğunu. Zira boyu olupta hiç kızla çıkmamış çok arkadaşım da var.

  Bence asıl olay işe atılmakta. Mal gibi makale okuyup durup düşünmemekte. Kim kızlara çok kafayı takıp sürekli konuşuyorsa o kazanıyor. Gerisi hikaye.

 7. #6
  Moderatör candela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  11/07/2016
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  179
  Konular
  12
  Helaller
  Alıntı thewomanizer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Vay be, 1.70 olduğunu bilmiyordum.
  Vay be derken?

  Hayırdır 1.75 e sığınıp altında kalanları ezme çabası nerden çıktı? Boyunu mu takıyosun arkadaşım

  Ortalama argümanını kullandığına göre bi sorun var kesin

  Bu ülkeden mavi gözlü bir dev geçti.Hala milyonlarca kız aşık.

  Ben hbaya karşı vay be diyorum da,genelde vay be güzel yazmış herif diyorum.

  Boyum 1.85 bir kere de uzunum muhabbeti yapmadım.Çok kaşınmadıktan sonra boy üzerinden hiç bi insanı vurmadım.

  Ne katıyo bana bi sikim katmıyo.Boya göre kalite ölçen hiç bir insan hayatıma giremez çünkü.

  1.80 üzeri boş diyerek kendini rahatlatmaya çalışma

  --

  Tecrübelerime dayanarak

  Çok kısa kızlar uzun boylu erkek istiyo.Egolarını tatmin etmek için.

  kısa kızlar farketmez kafasında ama çok uzun istemiyolar.Çok uzun olunca ergonomik açıdan zor

  Ortalama kızlar uzuna yakın erkek istiyo.Olmuşken tam olsun kafasında.

  Uzun boylu kızlar farketmez ama uzun olursa da güzel olur kafasında.
  Konu candela tarafından (06/08/2017 Saat 01:29 ) değiştirilmiştir.
  Müziğin sesini duymayanlar dans edenleri deli sanıyo.

 8. Kişi HELAL BRO dedi. Expelliarmus, exclusive789, monster "Way qardaşım helal olsun" dedi :)
 9. #7
  VIP Üye thewomanizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  13/06/2017
  Mesajlar
  132
  Konular
  4
  Helaller
  Alıntı candela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Vay be derken?

  Hayırdır 1.75 e sığınıp altında kalanları ezme çabası nerden çıktı? Boyunu mu takıyosun arkadaşım

  Ortalama argümanını kullandığına göre bi sorun var kesin

  Bu ülkeden mavi gözlü bir dev geçti.Hala milyonlarca kız aşık.

  Ben hbaya karşı vay be diyorum da,genelde vay be güzel yazmış herif diyorum.

  Boyum 1.85 bir kere de uzunum muhabbeti yapmadım.Çok kaşınmadıktan sonra boy üzerinden hiç bi insanı vurmadım.

  Ne katıyo bana bi sikim katmıyo.Boya göre kalite ölçen hiç bir insan hayatıma giremez çünkü.

  1.80 üzeri boş diyerek kendini rahatlatmaya çalışma

  --

  Tecrübelerime dayanarak

  Çok kısa kızlar uzun boylu erkek istiyo.Egolarını tatmin etmek için.

  kısa kızlar farketmez kafasında ama çok uzun istemiyolar.Çok uzun olunca ergonomik açıdan zor

  Ortalama kızlar uzuna yakın erkek istiyo.Olmuşken tam olsun kafasında.

  Uzun boylu kızlar farketmez ama uzun olursa da güzel olur kafasında.
  Hayır yani adresimi vereyim gel sik bari. Ne bu nefret? Ben orada ''vay be'' derken yani yazdığı yazının güzelliğine karşılık belirttim. O kadar kişi kafaya takıyor bunu, adam hiç dert etmemiş. Artı güzel motivasyon vermiş arkadaşlara. Bu çok güzel bir şey.

  Hani şimdi düşünüyorum sen bu anlamı nereden çıkardın? Hadi çıkardın, ezme olayını neyle bağlantı kurup söyledin? Hadi söyledin ben neden hba'yı ezmeye çalışayım? Hadi hepsini bıraktım Atatürk ne alaka (Kendisini çok severim )

  Boyumu niye kafaya takayım? Gayet güzel bir bo... dur şimdi yine ezme çabası, sığınıyo falan denir Benim boş diye bahsettiklerim bazı arkadaşlar, (forumdan değil) ama herkes öyle değildir tabi...

  Bu arada ''Çok kaşınmadıktan sonra boy üzerinden hiç bir insanı vurmadım.'' derken? Yani biri seni sinirlendirse boyunu mu kullanacaksın ? Bu bir paradox olmadı mı

 10. #8
  Moderatör candela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  11/07/2016
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  179
  Konular
  12
  Helaller
  Alıntı thewomanizer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hayır yani adresimi vereyim gel sik bari. Ne bu nefret? Ben orada ''vay be'' derken yani yazdığı yazının güzelliğine karşılık belirttim. O kadar kişi kafaya takıyor bunu, adam hiç dert etmemiş. Artı güzel motivasyon vermiş arkadaşlara. Bu çok güzel bir şey.

  Hani şimdi düşünüyorum sen bu anlamı nereden çıkardın? Hadi çıkardın, ezme olayını neyle bağlantı kurup söyledin? Hadi söyledin ben neden hba'yı ezmeye çalışayım? Hadi hepsini bıraktım Atatürk ne alaka (Kendisini çok severim )

  Boyumu niye kafaya takayım? Gayet güzel bir bo... dur şimdi yine ezme çabası, sığınıyo falan denir Benim boş diye bahsettiklerim bazı arkadaşlar, (forumdan değil) ama herkes öyle değildir tabi...

  Bu arada ''Çok kaşınmadıktan sonra boy üzerinden hiç bir insanı vurmadım.'' derken? Yani biri seni sinirlendirse boyunu mu kullanacaksın ? Bu bir paradox olmadı mı
  Nefret demiyelim de destrüktif hareketleri pek sevmem.iyisini yapıyosan yık ona lafım yok.

  Düzgün konuş laflarına dikkat et diyince uyarı ateşi açmışım.

  Mustafa kemali her yere yazarım.Sırıtmaz hiçbir yerde. Çoğumuzdan kısadır ama hepimizi toplasak elinden alfalığı alamaz.

  Biri gelip boyu kısa diye beni gaerlamaya çalışırsa vururum.
  Müziğin sesini duymayanlar dans edenleri deli sanıyo.

 11. #9
  VIP Üye thewomanizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  13/06/2017
  Mesajlar
  132
  Konular
  4
  Helaller
  Alıntı candela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Nefret demiyelim de destrüktif hareketleri pek sevmem.iyisini yapıyosan yık ona lafım yok.

  Düzgün konuş laflarına dikkat et diyince uyarı ateşi açmışım.

  Mustafa kemali her yere yazarım.Sırıtmaz hiçbir yerde. Çoğumuzdan kısadır ama hepimizi toplasak elinden alfalığı alamaz.

  Biri gelip boyu kısa diye beni gaerlamaya çalışırsa vururum.
  Peki söyle bana niye anlamadan dinlemeden ateş açıyorsun? Sonuçta burada hepimiz arkadaşız ben neden gidip boyumla hava atayım? Lütfen dikkat edelim bunlara.

 12. #10
  Moderatör candela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Kayıt Tarihi
  11/07/2016
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  179
  Konular
  12
  Helaller
  Alıntı thewomanizer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Peki söyle bana niye anlamadan dinlemeden ateş açıyorsun?
  Haklısın dostum.Asabım bozuk bu aralar,aşırı tepki verdiysem kusuruma bakma

  --

  Yorumlamayla ilgili genele bir şey söyleyecem

  Bir olayı yorumlarken seçime saygı duyarak yorumlamayı öğrenmek lazım.

  Karşıdaki seçtiyse bir yolu,diğer yolu seçseydin daha iyi olurdulara girmemek lazım.

  Bak o yolda daha iyi şöyle yürüyebilirsin! diyebilmeli ya da susmalı.
  Konu candela tarafından (07/08/2017 Saat 17:30 ) değiştirilmiştir.
  Müziğin sesini duymayanlar dans edenleri deli sanıyo.

 

 

Bu Konu için Tagler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok

  Silver üstü bir yetkiye sahip olmanız gerekmektedir.

 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Puacemiyeti ® 2009 - 2016