Bakıyorum da hala cemiyete kayıt olmamışsın. Butona tıkla da cemiyete kaydını yapalım. Kayıt ol

User Tag List

Likes Likes:  0
Toplam 3 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 3 arası kadar sonuc gösteriliyor
    Moderatör candela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden
    İstanbul
    Konular
    11
    Helaller

Olumsuza odak

Dostlar, bana göre insanın diğer hayvanlara göre en taşşaklı özelliği geleceği düşünebilmesi hatta gerçeklikten bağımsız kurgulayabilmesi.

Doğru kullanılırsa müthiş bir güç ama aynı zamanda bize en çok zarar veren özellik.

Kontrol edebilmenin yollarını aramaktayım bu ara.Sadece negatife odaklanmanın çok etkili olduğunu fark ettim.

--

Şöyle ki

Herhangi bir olayın olumsuz yönene odaklanıp,olumsuz seçeneğin gerçekleşmesi durumunda alınacak önlemleri düşünmek.

Bu hem beyin gücünü tek bir noktaya toplamayı sağlıyor hem de motivasyonu en üst noktaya taşıyo

Olumlu seçeneğe soğuk bakma taraftarıyım.O olursa zaten güzelce yaşarsınız

Tabi ki olumsuza odaklanıp olay sonucunda başarılı olacağını düşünmeli insan.

"Ben gelecek için hiçbir endişe duymadım. O yeterince hızlı geliyor."
    Konu candela tarafından (13/06/2017 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.
    Müziğin sesini duymayanlar dans edenleri deli sanıyo.

VIP Üye Hardcore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular
    26
    Helaller
    Psikolojik açıdannnnn

Herhangi bir olay için olumsuza odaklanmak işi takıntıya sürükler ve beynin bilinçaltı üzerinden emirlerini otomatik olarak negatifin gerçekleşmesini sağlamak üzere harekete geçmesini sağlar
    Tabii ki o kadar kolay değil
    Tekrarlı ve bilinçli yapılması gerekir

Senin dediğini avantaja çevirmek için tek şey yapılabilir o da kaygı duyulan olayın en olumsuz senaryosu sakin bir ortam ve kafayla hayal edilerek en kötüsü ile yüzleşmektir

Bu sefer blimçaltına çok sağlam mesajlar gönderip amann kaygılanacak da bir şey yokmuş zaten az önce en kötüsünü yaşadım daha ne? demesini sağlar

Beynimiz efsanevi yeteneklere sahip fakat baya bir salak diyebiliriz
    Her boka yalan yanlış çıkarım yapabiliyor
    Doğru taktiklerle ona gerçek olmayan bir şeyi gerçek sandırabiliriz ve tüm gücüyle onun arkasından gitme cesaretine sahip yeter ki inansın

Hatta kendini kandırmaya çalışırken bunu bilinçüstünde farkında olarak yapsak bile yine kanıyor bir süre sonra kendinin de o yalana inandığını fark ediyorsun

Moderatör candela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden
    İstanbul
    Konular
    11
    Helaller
    Takıntı yapan olumlu süreçtir.Tek seçenek olumsuzsa takıntı yapmaz insan.

Yanlış anlamışsın yazıyı.Güzel hayallerle beyni atıl bırakmayın,olumsuz olursa ne yaparım onu düşünün,eğer olumlu olursa önceden düşünmeye gerek yoktur ve doyasıya yaşarsınız dedim.
    Müziğin sesini duymayanlar dans edenleri deli sanıyo.

Bu Konu için Tagler