Cinselliğin Hukuku, Suç ve Cezaları

Seks Meseleleri

Fotoğraf ne yapılır ?
24 Nisan 2017
Ayakkabılarına Bayıldım
12 Mayıs 2017

Cinselliğin Hukuku, Suç ve Cezaları

Cinsellik insanın en temel dürtülerinden biri. Ergenlikle birlikte salgılanan hormonların etkisiyle çocukluktan gençliğe geçen bireyin cinselliğe yönelimi tavan yapıyor. Ergen kişi yoğun mastürbasyon ve günün büyük kısmını seks düşünerek geçiriyor. İşin ilginç yanı ise arzuların tavan yaptığı bu dönemin hem en tecrübesiz hem de en bilgisiz zamana denk gelmesi.

Hem cinselliğin yaşanma şekli ve karşı cinsin bedeni ile ilgili bilgi eksik hem de bu işin hukuki yönüne ilişkin bilgi yok. Yani potansiyel olarak yaşayacakları cinsel eylemlerin hukuk karşısındaki durumunu kimse bilmiyor. Kulaktan dolma tecavüzün suç olduğu bilgisi dışında bir bilgi yok.

İşte bu eksikliği gidermek için cinselliğin hukuki yönünü gençlerin anlayabileceği şekilde yazmam gerekti.

Başlıyoruz,

Suç Nedir? 

Suç 5237 Sayılı Türk Ceza Kanununda tanımlanmış ve verilmesi gereken cezanın da belirlendiği eylemdir. Ceza kanun dışında olanlar 5326 sayılı Kabahatler Kanununda yazanlar suç değil kabahat ve hukuka aykırı eylemlerdir.

Bunları neden bilmelisiniz?

5237 Sayılı Ceza Kanunu’nun 4. Maddesi şöyle der;

“Ceza kanunlarını bilmemek mazeret sayılmaz.”

İşte bunun için bilmeliyiz.” Ya kız da istedi ben zorla yapmadım ki bunun suç olduğunu bilmiyordum.” diyerek bu işin içinden sıyrılamazsın. Onun için bunları bilmeniz gerekiyor.

Yaşlara Göre Cinsellik

Öncelikle cinsel mesele hukuku ile ilgili 2 önemli yaş vardır. 15 yaş ve 18 yaş. Yaşanan olaylarda bu yaşlara göre durum değişir.

Şöyle ki 18 Yaşını doldurmuş kimselerin kendi istekleri ile yaşadıkları her şey hukuken caizdir. Yani 18 yaşını bitirmiş bir kız kendi isteği ile 58 ve 60 yaşında iki erkekle 3lü seks partisi yapsa bile  kimse suçlu olmaz. Dediğim gibi 18 yaşını doldurmuş kişiler kendi istekleriyle her türlü cinsel davranışı sergilemekte özgürdür ama 15 -18 yaş aralığı ve 15 yaş altı durumlarında istek olsa bile ceza alma durumu söz konusu olabilir.

Yeni Ceza kanunu olayı en öz olarak “vücuda organ veya sair bir cisim sokulması” şeklinde tanımlamıştır. 2004 yılına kadar yürürlükte olan kanunda “ırza geçmek” şeklinde yazıyordu. Bu da tabi değişik durumlara sebep oluyor. Nasıl dersen. Kanunu yapan adam ırza geçmek demiş daha ne desin ama olmuyor. Irza geçmek nedir sorusu gündeme geliyor. İlk akla gelen bildiğin cinsel ilişki. Yani penisi vajinaya sokmak. İşte böyle olunca hukukun çaresiz kaldığı anlar oluyor. Adam var mesela direk anal seks düşkünü, direk arkadan tecavüz ediyor kadına, mahkemede avukatı diyor ki bu ırza geçme değil. Çünkü anal seksin başka bir adı ve cezası var (fiil-i livata) hadi bakalıııım. Avukat diyor ki bizimki ırza tecavüz değil fiili livatadır. Falan filan tantanalar.

Her ne kadar sapık deseniz de insanların cinsel dünyaları o kadar çeşitli ki aman aman. Yine adam hatunla beraber, elini ayağını bağlamış. Kadını parmaklıyor sadece. Sonra mahkemede aleti sokmadık ki hakim bey diyor. Ya da başka bir cisim sokuyor savunma aynı penisi bi yere sokmadık bizimki taciz sayılır. Way babayın kemiği adam kadının içine bira şişesini sokacak sonra da taciz ettim diyerek yırtacak. Oldu,  bunların hepsi yaşandı. İşte yeni ceza kanunu tüm bu karmaşıklığı önlemek için ““vücuda organ veya sair bir cisim sokulması” şeklinde koydu hükmü 2004 yılında.

Eskiden yaşananların önüne geçildi ama bu yeni tanım da beraberinde yeni sıkıntıları getirmiş oldu. Bu tanım ile bakıldığında bir hastaya lavman yapan hemşire bile nanay durumda. Tabi bunlar çözülüyor da vücuda sokmak olarak değiştiği için artık sakso ile cinsel ilişki aynı kefeye geliyor. Sonuçta vücuda sokuyorsun.

Bu bilgilerle birlikte yaşları değerlendirelim.

Bu makale Bronze ve üzeri üyelerimize özel seçilmiş, cengaver, muazzam makalelerden biridir.

Beleş beleş nereye kadar, yol buraya kadar. Bundan sonra eşeklerle devam edicez

Yok ben eşeğe binmek istemiyorum dersen, özel üyelik seçeneklerimize bi göz at deriz

Giriş Yap Özel Üyelik

9 Comments

 1. Gash dedi ki:

  Dosyasına incelediğim,duruşmalarını izlediğim bir kişinin 23 yıl hapis cezası aldığına şahit oldum.Kısaca izah etmem gerekirse olay şöyle ; Çocuk askerden gelir,mahalleden bi kız (yaşı 14) kendisini 17-18 gibi tanıtır.Kapalı olduğu için gerçekten yaşı 17 18 gibi durmaktadır.(Duruşmaya geldiğinde 14 olduğuna inanamadım.) Kız cinsel ilişki yaşamak ister.Çocuğuda azdırır.Neyse çocuk babasından arabayı alır ve kızı ıssız bir yere götürür araba fantazisi yapar.Cinsel taciz + hürriyeti kısıtlama suçlarından 23 yıl yakın bir ceza yedi.Avukat hataya dayandı ancak hakimler kabul etmedi.Çocuğun hatası şuydu, polisler çocuğu aldığında (kızın annesinin şikayeti üzerine) çocuk kahramanlık yapıp “Ben … yaptım demesi” halbuki kızın kızlık zarı bozulmamış,İlişkiyi arkadan yapmışlar çocuk hemen boşalmış zaten.Yani kısaca çocuk yapmadım deme rapor vs.. her şey lehine.. Analdan yapıldığı zaman raporlarda anlaşılması çok zor.İşte kahramanlık yaptığı için o çocuk şimdi cezaevinde… Sakın ola kahramanlık yapmayın.Joker üstadın dediği gibi 15 yaşından küçüklerden uzak durun.Kimlik falan istemek lazım artık :))

 2. valera777 dedi ki:

  çok önemli bi makale eline sağlık joker

 3. rainman dedi ki:

  Namus meselelerinden kaçınmak, bu meseleler için çözüm üretmekten daha kolaydır. Namus meselelerine hiç bulaşmamak, genelde bulaşıp da başarılı olmaktan daha büyük bir cesaret gerektirir.
  Baltasar Gracian
  Demiş büyük filozof.
  Bu sebeple sevgili cemiyet sakinleri, defalarca kadınların açık ve kapalı zarflarına maruz kaldım. Şunu bilin ki kadınların ağzı hayatta durmaz. Hemen hava atmak için der ki ”Biz Rainman’la sevişiyoruz.” Ondan sonra ayıkla pirinçin taşını.
  Büyük üstad Joker’in dediği gibi reşit olmayan kızla ve evli kadınla ilişki yaşamayın. Çevrede binlerce kadın var.

 4. ismail_1086 dedi ki:

  Merhaba Joker bey 18 yaşını doldurmamış bir kızı evlenmek için kaçtık ama herhangi bir cinsel bir şey yaşamadık böyle durumlarda neler olabilir.

 5. Bogac dedi ki:

  Set açmak ve kız istemeyince peki diyip gitmek taciz sayılmıyor(Sonrasında zorlarsan o taciz). Avukat bir arkadaşımla konuşmuştuk

 6. GUSTO dedi ki:

  30_40 arası mis misssss

 7. GUSTO dedi ki:

  Cok iyi olmuş bu iyiki yazdın joker

 8. starlord dedi ki:

  Hocam peki şöyle bir durum olursa erkek ve kız 17 yaşında ikiside kendi rızaları ile sevişti bu durumda hangı durumlarla karşılaşılabilir ?

Bir Cevap Yazın