Beni Beğenen Böyle Beğensin

Ücretsiz Makaleler

Beni Beğenen Böyle Beğensin

Ben böyleyim beni beğenen böyle beğensin, ben oynayamam ben yalan söylemem, ben dürüstün ben şöyleyim ben böyleyim.

Bekleyen, üzülen ağlayan erkek ve kadın modelleri. En nefret ettiğim kelime grubu belki de “beni beğenen böyle beğensin”. Yok işte kardeşim seni kimse öyle beğenmiyor anlamıyor musun?.Hani bunu söyleyen bazen güzel ve kıçı kalkmış bir kız oluyor anlıyorum da; aman yavrum karı gelmiş 33 üne daha bi kere adam gibi okşanmamış yanağı, sonra kalkmış bana “beni beğenen böyle beğensin” diyor. Kıçında kabak gibi don izi. Göbek lömbürlemiş sona neymiş efenim beni beğenen böyle beğensin. Adama gelsen apayrı bi dünya zaten ,haftada bi kere sakal tıraşı olur olmaz, aynı tshirt üstünde tayyare gibi 1 hafta gezer, sona gelir benim karşıma karıları anlamıyorum. He ben anlamadım daha tam olarak sana ne oluyor. Sonra bu model bi de gider hatunun en bakımlısına , en taş gibisine ve en şık giyinenine tutulur.

En basit gözlemi yapmaktan aciz midir bu zihniyet?. Nasıl ki sen bakımlı şık giyinene çekiliyorsun; kadında mantıklı olarak öylesini isteyecektir. Tırnakların uzamış, aralarına pislik dolmuş, sakalın birbirine girmiş, burun deliklerinden kıllar fışkırmış, ter kokan soluk tshirtin bir üniforma gibi üstüne yapışmış bir imaj sahibi olarak tanın.

Sonra da “Ah bu kızları anlamıyorum ben karı için yanıp tutuşuyorum o çağdaş denen ipne bütün kızları düdüklüyor yine de ona gidiyolar.” de. Giderler aslanım çağdaş üstüne başına bakan, temiz şık giyimli, yeri geldiğinde nazik, yeri geldiğin de karı kızı siklemeyen bi piç. Çağdaşa gitmeyecek de senin gibisünepeye mi gelecek.

Okul bitiriliyor. Sonra işe girmek istiyorsun. Adam ilanını vermiş. Şunu bunu bunu isterim diye. Bakıyorsun ilandaki şartlar sana uymuyor o işe başvurmuyorsun. Diyelim adamİngilizce istiyor bilmiyorsan öyle işlere başvurmak için İngilizce öğrenmeye kasıyorsun. Oto ehliyeti istiyosa bilmiyorsan gidip ehliyet alasın geliyor. Adam askerliği şart koşuyorsa şu askerliği ardan çıkarayım diyorsun . Peki sorarım a benim şaşkın zihniyetli “beni beğenen böyle beğensin” arkadaşım. Başvursana o işe de . git patronun karşınsa çık. Deki. “İngilizcem yok, askerliğimi yapmadım, ehliyetim de yok. Ama ben bu işi istiyorum. Beni beğenen böyle beğensin”. Hadi desene .. yooo denmez demi..

Haaah işte canım, ciğerim, balım, peteğim karı kız hususunda da durumun bundan hiiç ama hiçbir farkı yoktur. Nasıl o şartları yerine getirmezsen işsiz kalmaya mahkumsun. Hatun işlerinde de kendini geliştirip donanımlar edinmezsen. Kadınsız, yalnız, sevgisiz kalmaya ve bir ömür boyu 31 çekmeye mahkum olursun.

Beni beğenen böyle beğensinlere vereceğim en iyi örnek kendimimdir. Beni kimse öyle beğenmiyordu bundan 15 sene evvel. Bir baktım bunlar ne istiyor diye. Düşündüm, irdeledim okudum, araştırdım, analiz ettim üstelik ben bunları tek başıma yaptım . Ondan sonra haa bunları istiyorlar diye başladım kendime o istenilenleri yüklemeye. Ama adamımız gelmiş efenim beni beğenen böyle beğensin diyor.. Oldu canım benim “canın da neler istiyo” derler adama.

Kısacası şunu söylüyorum. Kendini değiştirmezseniz hayatınız da değişmez.

Değişik ve gelişmiş kadınlar istiyorsanız.

Değişmek ve gelişmek zorundasınız.

Beni beğenen böyle beğeniyor. Diyene kadar devam.

Beni beğeniyorlar

Hem de böyle diyene kadar

Kalın sağlıcakla..

Saygılarımla….

JoKeR – 28.07.2009

[Toplam:22    Ortalama:3.6/5]

Bir cevap yazın

Single Sign On provided by vBSSO